11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Muzyczna Scena Off: Skolias & Bester Rebetiko Poloniko

29 października 2019 r. godz. 19:00-21:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23


Jorgos Skolias – wokal
Jarosław Bester – akordeon

Punktem wyjścia do twórczych poszukiwań jest tradycyjna, miejska muzyka grecka Rebetiko, określana także jako grecki blues.

Wyjątkowy duet: Jorgos Skolias, legenda polskiej sceny, charyzmatyczny wokalista o niespotykanej barwie głosu i Jarosław Bester, wybitny akordeonista i interesujący kompozytor, założyciel kultowej formacji Bester Quartet w koncercie premierowym wydanej właśnie przez ForTune płyty „Rebetiko Poloniko”.

Artyści przygotowali zjawiskowy, eksperymentalny projekt, w którym punktem wyjścia do twórczych poszukiwań jest tradycyjna, miejska muzyka grecka Rebetiko, określana także jako grecki blues. Skolias i Bester wybrali utwory z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, które interpretują we właściwy sobie sposób, tworząc mozaikę współczesnych brzmień zanurzoną w świecie nowatorskich improwizacji. Muzycy zabierają słuchaczy w niezwykłą podróż, przenoszą w inny, intrygujący klimatem tamtych lat wymiar czasoprzestrzeni, ani przez chwilę nie zapominając o muzycznej rzeczywistości XXI wieku. Stworzyli dzieło kompletne i bez wątpienia doskonałe.

*Bilety dostępne również na www.ewejsciowki.pl

Powrót

Zobacz też