11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Ceramika -zajęcia pokazowe

11 września 2019 r. godz. 16:30-18:30

Mary Poppins' House Saska Kępa ul. Zwycięzców 4d


CERAMIKA

Ceramika dla dzieci to przygoda, przygoda w poznawanie, przygoda w wyobraźnię, przygoda w tworzenie… to ciągłe doskonalenie własnych umiejętności, własnej fantazji, uczenie się cierpliwości i poznawanie smaku ukończonego dzieła, jak i nauka godzenia się z trudnościami i porażkami. Dzieci oswajają swoją wrażliwość, delikatność i kreatywność… to w końcu namacalne doświadczenie sztuki, poznawanie kanonów piękna, kolorów, kształtów i przestrzeni.
Dzieci na zajęciach poznają techniki ceramiczne, zarówno współczesne jak i te najbardziej odległe, gdzie glinę kształtowały dłonie człowieka. Wykonane przez siebie prace, uczestnicy otrzymują na pamiątkę, często stają się one najważniejszym elementem aranżacji wnętrza pieczołowicie pielęgnowanym przez dumnych rodziców :)
Posiadamy własną pracownię ceramiczną oraz piece do wypałów. Każda praca z dziećmi realizowana jest w pełnym technologicznie procesie ceramicznym przez doświadczonych ceramików, z zastosowaniem w pełni profesjonalnych materiałów z niezbędnymi atestami.

Prowadzący: Piotr Dudzik -absolwent Wydziału Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim, pedagog, szkoleniowiec, metodyk pracy pedagogicznej, specjalista w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, socjoterapii, mediacji kryzysowej. Organizator obozów i warsztatów socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży.
Rękodzielnik -twórca rękodzieła artystycznego i tradycyjnego, ceramik, rzeźbiarz. Organizator obozów i warsztatów rękodzielniczych ze szczególnym uwzględnieniem ceramiki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Założyciel Pracowni Rękodzieła PTOSEK, koordynator pracowni ceramicznej i rękodzielniczej TRZCINA.

Zajęcia dla dzieci 2-10 lat

Zapisy pod numerem tel. 601 067 823 lub mailowo aleksandra.stykowska@gmail.com

11 września

I grupa godzina 16:30

II grupa godzina 17:30

Powrót

Zobacz też