11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

KINO KĘPA JAZZ: Miles Davis: Birth of the Cool

11 października 2019 r. godz. 19:00-21:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23


Film w cyklu #kinojazz, organizowanego przez Musicine i Fundację EuroJAZZ.

"MILES DAVIS. BIRTH OF THE COOL" ??
Film dokumentalny, reż. Stanley Nelson
115 minut
Światowa premiera: sierpień 2019 rok
Występują: Herbie Hancock, Wayne Shorter, Frances Taylor Davis, Juliette Gréco, Stanley Crouch, Farah Griffin, Gerald Early, Greg Tate, Carl Lumbly.

Bilety dostępne także przez portal www.ewejsciowki.pl

Dokument/muzyczny. Barwna opowieść o muzyku jazzowym światowego formatu. Wybitne postaci świata muzyki przypomną o kluczowych momentach w życiu Davisa, o jego słabościach, a także o odwadze, by iść przez życie na własnych warunkach.
Udział w konkursie na Najlepszy film dokumentalny na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Miles Davis w niepublikowanych wcześniej materiałach archiwalnych, studyjnych i na unikalnych zdjęciach.

Reż. Stanley Nelson
Reżyser, producent i scenarzysta. Dwukrotny laureat nagród Emmy za dokumenty „Freedom Riders” (2010) i „Amerykańskie doświadczenia” (1988). Jest dzisiaj głównym kronikarzem życia Afroamerykanów, pracującym w branży dokumentalnej. Jego pełnometrażowe filmy łączą przekonującą narrację i bogatą warstwę historyczną, rzucając nowe światło na znane i niedocenione aspekty amerykańskiej przeszłości. Zdobywca wielu nagród i odznaczeń, m.in. medalu National Humanites przyznanego przez prezydenta Baracka Obamę.

Partnerem pokazu jest JazzPRESS
Dystrybucja filmu w Polsce: info@musicine.pl
..........................................................................
KINO JAZZ - cykl seansów filmów dokumentalnych o jazzie w wybranych kinach studyjnych i na festiwalach jazzowych w całej Polsce. Więcej: https://bit.ly/2ZrIQOH

Powrót

Zobacz też