51 aktualna temperatura 12 °C
ciśnienie 1020 hPa pm2.5 31 μg/m3
Jakość powietrza jest średnia. wilgotność 85% pm10 48 μg/m3

WarsawByArt 2019

21 września 2019 r. godz. 11:00 - 21:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23

Już po raz trzeci spotykamy się podczas WarsawByArt, cyklicznego wydarzenia kulturalnego, które odbywa się w stolicy.
WarsawByArt powstał z inicjatywy właścicieli i kuratorów warszawskich galerii sztuki przy aktywnym współudziale osób zaangażowanych w kształtowanie wizerunku i treści współczesnej kultury polskiej. Biorą w nim udział zarówno galerie prywatne jak i galerie o charakterze społecznym, a także instytucje związane z życiem kulturalnym stolicy. Wspólnym celem uczestników jest szeroko pojęta promocja sztuki współczesnej oraz budowanie wizerunku Warszawy jako metropolii bogatej kulturowo oraz wzmacnianie jej konkurencyjności w Europie.
WarsawByArt udowodnił, że w stolicy istnieje platforma dla prezentacji różnorodnej oferty artystycznej - wypracowano także model współpracy instytucji, które z punktu widzenia rynkowego są dla siebie konkurencyjne.
Uczestnicy WarsawByArt pragną stworzyć rodzaj potrzeby i mody na odwiedzanie galerii i instytucji prezentujących wystawy artystów współczesnych.
Podobnie jak w poprzednim roku Festiwal objęty został patronatem Ambasady Szwajcarii, Przedstawicielstwa Walonii-Brukseli. W tym roku dołączył do nas Instytut Kultury Węgierskiej oraz Instytut Camõesa. Rozpoczęliśmy współpracę z Festiwalem Culturescapes z Bazylei działającym od 2002 roku, który będzie organizatorem wydarzenia Sofalesungen Lectures Canap.
A to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości!

Kurator - Kasia Haber

Powrót

Zobacz też