11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Kulturalne Dachowanie: The Best Of – Agnieszka Grochowicz

31 sierpnia 2019 r. godz. 19:00-20:30

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23


"Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną.
Gorąco polecam, Zygmunt Konieczny".

Agnieszka Grochowicz - śpiew
Adam Niedzielin - piano
Antoni Dębski - bass
Damian Niewiński - perkusja
Bilety online dostępne również na portalu www.ewejsciowki.pl

Uznana krakowska wokalistka zaśpiewa m.in. piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, polskie standardy magicznych lat 30-tych, piosenki francuskie, autorskie z muzyką m.in Jerzego Derfla oraz standardy jazzowe.
"Uciekaj moje serce", "La vie en rose", "Ach śpij kochanie", "Tak jak malował Pan Chagall", zjawiskowe autorskie "Jak pięknie przemijać w rytmie walca" z muzyką Andrzeja Zaryckiego, a nawet "Everybody loves somebody". Wszystko to w autorskich aranżacjach zespołu Agnieszki Grochowicz.
Szykuje się prawdziwe święto piosenki!

AGNIESZKA GROCHOWICZ - krakowska wokalistka i autorka tekstów piosenek współpracująca z czołówką polskich kompozytorów piosenki - piosenki napisała dotychczas m.in Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Włodzimierzem Nahornym,Jerzym Derflem, Ewą Kornecką,
Januszem Grzywaczem,Mirosławem Czyżykiewiczem.
Dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków, gdzie sztuki scenicznej uczyli ją m.in Jerzy Stuhr, Anna Polony, Mikołaj Grabowski,Agnieszka Mandat i Krzysztof Globisz.
Współpracowała z krakowskimi Piwnicą pod Baranami, Teatrem Bagatela oraz Teatrem Loch Camelot.
Prowadzi aktywne życie koncertowe. Ma na koncie m.in występy w Filharmonii Opolskiej, Piwnicy pod Baranami, Radio Kraków, Teatrze Muzycznym w Toruniu oraz licznych ośrodkach kultury na terenie całej Polski.
Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Krakowa, jest zapraszana do występów podczas prestiżowych imprez miejskich takich jak Noc Poezji czy Noc Jazzu.
Jej piosenki emitowane były przez Trójkę, Radio Kraków, Radio PIK, Radio Koszalin, Radio Lublin i in.
Jej piosenki zaśpiewali dotychczas także m.in: Mirosław Czyżykiewicz i Artur Andrus.
Laureatka wielu nagród, w tym Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa.
Członek ZAIKSu.
Współpracuje ze znakomitymi muzykami mającymi na koncie występy w czołowych formacjach muzyki rozrywkowej, jazzowej, popowej.

MUZYCY:
ANTONI DĘBSKI- basista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, menadżer kultury. Znany ze współpracy z m.in Jarosławem Śmietaną, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim,Andrzejem Zauchą, Grażyną Łobaszewską. Pedagog w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

ADAM NIEDZIELIN - pianista, kompozytor, aranżer, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany ze współpracy z zespołami takimi jak: Pod Budą, Anna Treter, Formacja Nieżywych Schabuff, Tilt, Mariusz Lubomski, Marek Bałata, Big Band Zygmunta Kukli, Chłopcy z Placu Broni. Pedagog w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

DAMIAN NIEWIŃSKI - perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.Współpracował m.in z Januszem Muniakiem, Renatą Przemyk,Markiem Bałatą,
Jerzym Połomskim, Megitzą, Teatrem Witkacego w Zakopanem oraz Nat Osborne Band.

MÓWIĄ O NAS – czyli REKOMENDACJE

Zygmunt Konieczny (kompozytor)
"Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną.Gorąco polecam"

Jerzy Derfel (kompozytor)
"Bardzo!Bardzo! Byłem na recitalu p.Agnieszki Grochowicz i do dziś jestem zachwycony!"

Leszek Wójtowicz (Piwnica pod Baranami)
„Agnieszka Grochowicz. Artystka w ujmujący sposób wszechstronna. Pieśniarka, poetka, autorka muzyki. Intrygująca i wrażliwa. Kreuje swoją obecność na scenie nie pozbywając się autentyczności. Jej śpiew przykuwa uwagę. Opowiada o świecie z gorzkim uśmiechem, nie zapominając o radości, jaką może przynieść życie. Warto Agnieszki posłuchać, warto się zachwycić. Warto.”

Andrzej Zarycki (kompozytor)
Utalentowana muzycznie, wrażliwa, pracowita, precyzyjna, odpowiedzialna, twórcza aktorka….
Radość śpiewania i inteligencja sprawia, że jej interpretacje oprócz jakości warsztatowej i artystycznej mają rzadki, precyzyjnie kontrolowany wdzięk. Są pełne lekkości i przykuwającego uwagę uroku. Z satysfakcją przyjąłem propozycję współpracy z Panią Agnieszką przygotowującą nowe pieśni do kolejnego swojego recitalu. Teksty które otrzymałem do umuzycznienia śpiewają od pierwszego czytania.

Ewa Kornecka (kompozytorka)
Agnieszka Grochowicz – niezależna, indywidualna, naturalna i bezkompromisowa – to niepowtarzalna „jakość sama w sobie” śpiewająca, komponująca i pisząca teksty artystka – obdarzona instynktem scenicznym, wspartym solidnym przygotowaniem profesjonalnym. Jej spektakle - recitale są starannie zakomponowane,różnorodne i konsekwentne - w warstwie literackiej nawiązujące do najlepszych tradycji piosenki – Osieckiej, Kabaretu Starszych Panów – są przewrotne i inteligentne, w warstwie muzycznej -czerpiące z klasyki i jazzu. Śpiewając – wciela się w postacie; widz i słuchacz jest świadkiem fascynujących metamorfoz. Wszystkie te elementy wsparte niebanalną, techniką wokalną i interpretacją z pogranicza piosenki aktorskiej są gwarancją niezwykłego, intrygującego wydarzenia, jakim jest każdy koncert Agnieszki Grochowicz.

Powrót

Zobacz też