11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Jazzowe Miasteczko w Lunaparku ● Tomasz Chyła Quintet

27 czerwca 2019 r. godz. 20:00 - 22:00

Lunapark, Hocki Klocki nad Wisłą ul. Wał Miedzeszyński 407

Zapraszamy na cykl "JAZZOWE MIASTECZKO" w Lunaparku! ?

"Jazzowe Miasteczko" to kontynuacja cyklu jazzowych koncertów by Niezla-Agentka.pl - Agencja Muzyczna, które w tym sezonie, w wybrane czwartki będą odbywać się w niesamowitym namiocie cyrkowym Wata Cukrowa na terenie kompleksu Lunapark! ?

Na pierwszy ogień wystąpi TOMASZ CHYŁA QUINTET :

Skład: Tomasz Chyła (skrzypce) Szymon Burnos (fortepian) Piotr Chęcki (saksofon) Sławomir Koryzno (perkusja) Konrad Żołnierek (kontrabas)

Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z gdańskiego środowiska jazzowego, szturmujący przebojem polską scenę jazzową. Występowali na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i na Świecie. Koncertowali w znakomitych klubach w kraju i zagranicą.

W ankiecie czytelników przeprowadzonej przez miesięcznik Jazz Forum - Jazz Top 2018, Tomasz Chyła wraz z zespołem otrzymali wyróżnienie za album "Circlesongs". Są zdobywcami pierwszego miejsca w ankiecie Jazz Forum w kategorii: Nowa Nadzieja - Zespół.

W rankingu redakcji JazzPRESS zajęli pierwsze miejsce w kategorii: Polska Jazzowa Płyta Roku.

W 2019 r. zespół otrzymał nominacje Akademii Fonograficznej do nagrody muzycznej Fryderyki 2019 w kategorii Muzyka Jazzowa, nominacja jako Album Roku dla płyty "Circlesongs"

Tomasz Chyła - lider formacji, otrzymał nominacje jako Artysta Roku w kategorii Jazz. To druga nominacja dla zespołu. Pierwszą otrzymali w ubiegłym roku w kategorii Jazz, Fonograficzny Debiut Roku za album "Eternal Entropy".

W październiku 2018 roku ukazała się płyta: "Circlesongs" nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Płyta Circlesongs została przyjęta z ogromnym entuzjazmem zarówno krytyków muzycznych, dziennikarzy, znawców gatunku, ale tez przez szeroką publiczność.

Młodzi muzycy z Tomasz Chyła Quintet w przypadku drugiego albumu całkowicie bazują na improwizacji. Płyta nagrana została w taki sposób, aby jak najbardziej zbliżyć się do słuchacza i dać mu intymny kontakt z wrażliwością zespołu. Tak, jakby artyści byli razem ze słuchaczem tu i teraz.

Circlesong (PIEŚNIOKRĄG) to termin wywodzący się z chóralistyki, z którą silnie związany jest lider formacji. Jest to improwizowany, wielogłosowy utwór muzyczny, oparty na powtarzalnych motywach dźwiękowych. Tomasz Chyła Quintet tworząc album "Circlesongs" inspirację czerpie z różnych tradycji muzycznych, prezentując muzykę otwartą i organiczną. Melodie powstałe w danej chwili ewoluują, a zmiany zachodzące w tym procesie przypominają podróż. Muzycy po mistrzowsku zmieniają atmosferę każdego utworu i zabierają słuchacza na peryferia wielorakich gatunków, co daje bezpieczną przestrzeń do eksperymentów. W "Circlesongs" słychać zarówno strumień energii i ekspresję artystów, jak i kontemplacyjną, transową naturę muzyki, która zasila członków zespołu oraz publiczność połączonych pozytywnym doświadczeniem. Nowy album zespołu to próba połączenia pozornie odległych koncepcji muzycznych takich jak muzyka chóralna, jazz, folk czy post-rock w spójną, szlachetną całość.

Patronat nad płytą objęli: Dwójka Polskiego Radia, Trójka Polskiego Radia, Jazz Forum, Jazz Press, Ether Jazzu oraz oraz polish-jazz.blogspot, noweidzieodmorza

Najważniejszym osiągnięciem kwintetu jest zdobycie Grand Prix 40. Międzynarodowego Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie w grudniu 2016 r. Jedną z nagród było wydanie płyty we współpracy z Agencją Muzyczną Polskiego Radia (płyta „Eternal Entropy” wydana w 2017 roku”).

Zespół występował m.in. na festiwalach: Jazz Juniors 2016, Jazz nad Odrą 2017, WDURMOLL Fest 2017, Jazz Wolności 2017, Letni Festiwal Jazzowy 2017, XV Kościerskie Zaduszki Jazzowe 2017, Jazz.hr 2017, Komeda Jazz Festiwal 2017, Hitch On Music Jazz International Exchange 2017. W 2018 wystąpili też na: Enea Enter Jazz Festival w Poznaniu, Ni CaJazz! Festival w Hiszpanii, Fara Music Festival we Włoszech, Pol'and'Rock Festival w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych, projekt organizowany przy współpracy z magazynem Jazz Forum, XXIII Sopot Molo Jazz Festival Polish Jazz Festival na Węgrzech. W ubiegłym roku odbyli trzytygodniową trasę koncertową po Chinach w ramach projektu Jazz po polsku.

W tym roku mieli przyjemność zagrać koncerty: w projekcie JazzState, grali wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy (Żyrardów, Warszawa), koncertowali po Polsce w ramach projektu Polski Jazz 360, wystąpili w Radio Gdańsk w ramach projektu Metropolia jest Okey, wystąpili na festiwalu Corso Polonia w Rzymie (organizowany przez Instytut Kultury Polskiej), zagrali w "okrągłym stole" w ramach obchodów Święta Wolności i Solidarności w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Start 20:00
Wstęp wolny!

Cykl prowadzi :
Niezla-Agentka.pl - Agencja Muzyczna

Powrót

Zobacz też