11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Muzyczna Scena OFF: LACH śpiewa Dylana

25 czerwca 2019 r. godz. 19:00 - 20:30

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23

Łukasz Lach – vokal, piano, gitara
Adam Lewartowski – gitara, cigarbox
Artyści interpretują jednego z największych artystów naszych czasów, Boba Dylana

Powstanie projektu „Lach śpiewa Dylana” było tylko kwestią czasu. Jego twórca Łukasz Lach, muzyk, wokalista i kompozytor, lider łódzkiej formacji L. Stadt zawsze był zafascynowany piosenkami wielkiego Mistrza. Od dziecka postrzegał go jako swojego duchowego i muzycznego przewodnika. Jako kilkunastolatek, w 1994 roku, dotarł do garderoby Dylana, gdy ten koncertował w Krakowie. Zagrał mu nawet kilka dźwięków na gitarze. Dylan pochwalił i to umocniło Łukasza w wyborze muzycznej drogi.

Mijały lata, dziesiątki artystycznych dokonań, ale Dylan był stale obecny w głowie Łukasza. Trzeba było festiwalu „Łódż Czterech Kultur”, na którym dwa lata temu narodził się projekt z piosenkami Mistrza. Jak mówi sam Łukasz: „wybrałem do niego piosenki mi najbliższe, które śpiewam od zawsze i które na przestrzeni lat „zaadaptowałem” jako własne”
I to się czuje od pierwszego dźwięku. Dylan przefiltrowany przez niezwykłą wrażliwość muzyczną Łukasz jest do bólu osobisty, momentami intymny i pełen prawdy. „Lach śpiewa Dylana” to dzieło kompletne, nieoczywiste i wyjątkowo piękne.

Powrót

Zobacz też