11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Saska Kępa: piszemy projekty do budżetu obywatelskiego!

6 czerwca 2019 r. godz. 17:30 - 19:00

Samorząd Mieszkańców Saskiej Kępy ul. Walecznych 42

Zbliża się termin zgłaszania pomysłów do budżetu obywatelskiego. Czas przygotować swój projekt!

Dlatego 6 czerwca spotykamy się w siedzibie Samorządu Mieszkańców Saskiej Kępy przy ul. Walecznych 42 (wejście od strony ul. Jana Styki), gdzie będzie możliwość porozmawiania o pomysłach, wspólnego napisania wniosku, poznania na wczesnym etapie pomysłów swoich sąsiadów oraz wyjaśnienia wszystkich wątpliwości dotyczących budżetu obywatelskiego. Na miejscu będą m.in. członkowie Stowarzyszenia "Wiatrak", którzy mają bogate doświadczenie w działalności lokalnej (w tym w budżecie obywatelskim) i chętnie się nim podzielą. Do zobaczenia!

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:
1. Czy wydarzenie skierowane jest tylko do mieszkańców Saskiej Kępy?
- Nie, na spotkanie może przyjść każdy mieszkaniec całej dzielnicy, a także osoby spoza niej, które chcą wspólnie z nami popracować nad projektami.

2. Termin i lokalizacja spotkania mi nie odpowiadają.
- Żaden problem. Oprócz spotkania na Saskiej Kępie organizowane są także inne. My organizujemy kolejne w tym samym dniu (19:15-20:45) w siedzibie Rada Osiedla Gocław.

3. Mój projekt jest już gotowy. Czy warto przyjść?
- Tak, warto! Jeśli projekt nam się spodoba, to chętnie pomożemy na etapie jego promocji. Poza tym spotkanie to okazja do zdobycia przynajmniej kilku podpisów poparcia niezbędnych do złożenia wniosku.

4. Chciałbym dowiedzieć się więcej o budżecie obywatelskim, ale nie będzie mnie na spotkaniu.
- Polecamy przede wszystkim oficjalną stronę budżetu obywatelskiego: http://twojbudzet.um.warszawa.pl . Ponadto zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem facebookowego profilu Stowarzyszenia "Wiatrak" oraz rad osiedli.

Powrót

Zobacz też