11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Herbaty Świata - spróbuj herbat z różnych stron Ziemi

26 czerwca 2019 r. godz. 19:00

Busy Bee, Klimatyczny Coworking na Saskiej Kępie ul. Libijska 10C

Od czerwca ruszamy z herbatą w Świat. ;)
Mamy dość nietypową trasę herbacianą, na której nie ma wszechobecnych Chin, Tajwanu, Wietnamu i Japonii a są kraje mniej znane.
Herbata z tych krajów dotarła do mnie przez moich znajomych i przyjaciół albo przyjaciół znajomych...
Kto wie, może cykl spotkań się wydłuży (jeśli będę dalej obdarowywany herbatami;), na razie planuje ich 5.
Mauritius, Azory, Azerbejdżan, Uzbekistan, Nepal.

Chcesz spróbować czerwonej herbaty (hong cha, tą co u nas zwą czarną) z wysp Azorskich z najświeższych kwietniowych zbiorów 2019 roku? A może nabierzesz ochotę na jedyną prasowaną herbatę z Afryki produkowaną na Mauritiusie, też świeżutka ;) Czy próbowałeś kiedyś herbatę czerwoną z tymiankiem, posiadam jedną bardzo dobrą z Azerbejdżanu. A może wolisz zielone i nigdy nie próbowałeś herbat z Uzbekistanu? Wśród powyższych udziwnień herbaty z Nepalu brzmią bardziej znajomo, warto zakosztować i tych liści zbieranych u podnóża Himalajów.

Serdecznie zapraszam na wydarzenie degustacyjne. Podczas każdego wydarzenia będziemy pili tylko jedną herbatę parzoną kilka razy (te herbaty się do tego nadają;) - nie jest to forma oszczędności tylko próba zobaczenia herbaty w różnych odsłonach. Odbywamy w ten sposób podróż z herbatą.

Zapisy trwają do czerwca. Kto pierwszy ten lepszy. Proszę wysłać maila na adres ivan@zielonaiczarna.pl albo piszcie w wiadomościach na facebooku. W treści podajcie kraj/-je, którymi jesteście zainteresowani.

Koszt spotkania: 15zł. Można kupić karnet 5 spotkań za 50zł.
Ilość miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń!

Spotykamy się w coworkingu Busy Bee - by praca była przyjemnością. Przy dobrej pogodzie siedzimy na tarasie lub w ogródku, jeśli pada deszcz to chowamy się w sali i kto wie, może wtedy będą jeszcze jakieś slajdy z tych krajów. ;)

Łapcie wiatr w żagle i przychodźcie na herbatę ;)

Powrót

Zobacz też