11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Michał Sołtan Loop! Solo feat. Rafał Dubicki / Warszawa

22 lutego 2019 r. godz. 20:30 - 22:30

Klubokawiarnia Towarzyska ul. Zwycięzców 49

MICHAŁ SOŁTAN Loop! Solo feat.RAFAŁ DUBICKI
22.02.2019 / piątek
Start: 20.30
Bilety: przedsprzedaż poprzez Going 25 zł / W dniu koncertu 30 zł.
Klubokawiarnia TowarzyskaO płycie "MaloGranie" :

Michał w sposób wrażliwy i szczery opowiada historie swoim wyjątkowym, oryginalnie brzmiącym głosem.

Duży plus za polskie teksty, poczucie humoru i nastrojowe ballady ! (Krystyna Stańko)

Like a dream. (Adam Baruch)

Świetne piosenki (...) zaskakują świeżością, bo jest to muzyka, w której z każdego taktu emanuje radość grania.

(Daniel Wyszogrodzki, CoJestGrane24, płyta tygodnia)

Ostrzegam, można się zakochać 9/10 (Iśka Marchwica, interia.pl)

Album to absolutny ”must - have” dla fanów dobrej muzyki. (Piotr Pepliński, jazzpress.pl)

Płyta, od której człowiek się uzależnia... po pierwszym przesłuchaniu. Po dwóch latach występowania na scenie solo Michał stworzył potężny brzmieniowo zespół, który zniewala zarówno energią jak i przejmującym liryzmem. (Ryszard Wojciul)


Moja pierwsza solowa płyta z piosenkami. "MaloGranie" . Fenomenalni muzycy. Historia prawdziwa w utworach, które powstawały 3 lata podczas interakcji malarki i muzyka. Interakcję tę nazwali MaloGraniem. Materiał to wynik miłości ogromnej, która zaowocowała tekstami, melodiami i … obrazami. W ciągu dwóch lat mogłem sprawdzić ten repertuar na dużych i małych scenach jako "one man band" ponad 80 razy. Dzięki temu zgłodniałem, utwierdziłem się, że warto zbudować zespół, wrócić do świata „prawdziwych instrumentów” i grać moje piosenki ze znakomitymi muzykami. (Michał Sołtan)


W ostatnim czasie Michał Sołtan miał przyjemność gościć w programach TV oraz radio: Onet Rano, Halo Polonia, Muzyczna Jedynka i in. W solowej karierze przetarł szlak m.in. w Must Be The Music 9, Pytanie Na Śniadanie, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, zagrał solo supporty przed Lao Che, czy Melą Koteluk. W ciągu dwóch lat występował blisko sto razy na małych i dużych scenach, oraz poprowadził prawie pięćdziesiąt warsztatów. Poniżej więcej informacji.


Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii

i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r. Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Od początku 2016 roku zorganizował przez swoją firmę Soltan Art Group prawie 50 warsztatów „Uwolnij muzykę”, oraz zagrał blisko 100 koncertów, na których można usłyszeć m.in. single „Pan Sowa” czy „Najlepiej”. Obydwa single prezentowane były w wielu stacjach radiowych, m.in. Trójce, Tok FM, Polskim Radiu Program 1, Radiu Gdańsk, Radiu RDC, RDN Małopolska i wielu innych. Podczas interaktywnego koncertu solo, porywa słuchaczy na scenę i wtajemnicza w swój warsztat pracy. Zagrał supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox, wziął udział w Must Be The Music 9 zdobywając 4xTAK od jury, grał na festiwalach Tarnów Polskiej Piosenki, w Muzeum Polskiej Piosenki w Amfiteatrze w Opolu, Teatrze Szekspirowskim, Teatrze BOTO i wielu innych. Wraz z Magdaleną Jankowską stworzył performance „MaloGranie”, podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu. Pierwsze publiczne MaloGranie odbyło się w Teatrze BOTO 5 maja 2015, przy okazji oddania muralu „Mewy Origami”, zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez Magdalenę Jankowską. Pod koniec 2016 roku założył kanał „Muzyk w formie” na YT, poświęcony związkom muzyki, sztuki i sportu, na którym zaprasza do rozmowy, wspólnego muzykowania i trenowania znanych i mniej znanych twórców i ludzi kultury. Współtwórca Quality Jazz Live!, koncertów jazzowych, które odbywają się w legendarnym Quality Studio w Warszawie. Jest zaangażowany w działania charytatywne i społeczne, jak pomoc domom dziecka czy akcję uświadamiającą o FASD. Współpracuje z projektantem mody Patrykiem Wojciechowskim.

Michał Sołtan Band wziął udział w Quality Jazz Live!, jako koncert inaugurujący serię koncertów na żywo w Studiu Quality w Warszawie. Pierwszy koncert zespołu odbył się w Klubie Harenda. Premiera płyty "MaloGranie" odbyła się 17.11.2017 w Teatrze BOTO w Sopocie. Płyta została nagrana w składzie : Rafał Dubicki, Michał Tomaszczyk, Udział w nagraniach debiutanckiego albumu gościnnie wzięli Dante Luciani, puzonista znany ze współpracy z Frankiem Sinatrą, Russ Spiegel (m.in. Tony Bennett), Irek Wojtczak.

W lutym 2018 roku, zagrał dwa wyjątkowe koncerty, w oktecie w Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku, oraz z jedenastoosobowym składem w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, z udziałem dwóch tancerzy stepujących, dwóch perkusistów. Dzięki temu oprócz wyjątkowej oprawy muzycznej, publiczność doświadczyła niezwykłego i energ

Powrót

Zobacz też