11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Gypsy and the Acid Queen /koncert

16 listopada 2018 r. godz. 20:30 - 22:30

Klubokawiarnia Towarzyska ul. Zwycięzców 49

GYPSY AND THE ACID QUEEN
16.11.2018 / piątek
Start: 20.30
Bilety:przedsprzedaż poprzez Going 20zł.W dniu koncertu 25zł.
Klubokawiarnia Towarzyska

Gypsyandtheacidqueen to pseudonim krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego. Wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie znajdziemy żadnej queen w zespole. Jest tylko tajemniczy Gypsy. Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans. Oniryczne melodie w połączeniu z psychodeliczno-bluesowym brzmieniem gitary i owiane lekko mistycznym głosem, opowiadającym historię nie z tego świata tworzą klimat lata 69.

Gypsy and the Acid Queen jest jednym z laureatów Festiwalu Fama w Świnoujściu, gdzie otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca. Ma na swoim koncie świetnie przyjęte występy, m.in. na Opole Songwriter Festival, czy City Sounds Showcase we Wrocławiu. W lutym 2017 wygrał plebiscyt portalu so!music.pl na NADZIEJE ROKU 2017.

W maju 2016 roku ukazał się solowy krążek artysty zatytułowany "Gypsy and the Acid Queen", który jak pisze wafp!, jest albumem niemal doskonałym, bez skaz i słabych punktów (całą recenzję przeczytasz: http://wearefrompoland.blogspot.com/2016/05/gypsy-and-acid-queen-gypsy-and-acid.html).

Aktualnie Gypsy jest w trakcie nagrywania drugiego, tym razem polskojęzycznego albumu zatytułowanego "Dni miłości, noce cudów"

Facebook:
https://web.facebook.com/gypsyandtheacidqueen/

Instagram:
https://www.instagram.com/gypsyandtheacidqueen/

YOUTUBE :
Live sesja:

https://www.youtube.com/watch?v=Ayhg4SwR8NU

Singiel WILK:
https://www.youtube.com/watch?v=FCHBIWbMHEw

Singiel SONG ABOUT MURDER:
https://www.youtube.com/watch?v=nUKXly0ARy4

Cała płyta:
https://www.youtube.com/watch?v=MJVODBM4ayI&t=1384s

Powrót

Zobacz też