11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Mroźne Kranoprzejęcie Olimpu

5 października 2018 r. godz. 19:00 - 23:00

Chmielołak Bis ul. Walecznych 68A

Próbowaliście już nektaru bogów z Browar Olimp.
Nie? To już niedługo będzie okazja by spotkać się aż z piątką piwnych bogów!

Browar nie boi się eksperymentów - swoje piwa wymraża, zakwasza, miesza i w beczkach leżakuje - co im tylko do głowy przyjdzie. Prawie wszystkie piwa które się pojawią, to nowości, także będzie nie lada okazja, aby spróbować ich po raz pierwszy!

Trzy z nich to niezwykłe, wymrażane wersje:
- REJA - ICE SOUR BRETT ALE - kilkukrotnie wymrażany kwas, wymrożony do poziomu 12% ABV. Potężne piwo, mocne i bardzo kwaśne. Leżakowane około roku w beczkach dębowych.
- KRIOS - ICE AIPA - klasyczna AIPA zagęszczona poprzez kriokoncentrację do poziomu 10% alkoholu, leżakowana 12 miesięcy w niskiej temperaturze.
- KRONOSS - ICE RAUCHBIER - "wymrażana wędzonka", dwukrotnie wymrażane piwo wędzone do poziomu 9% ABV, które leżakowane 12 miesięcy w celu poprawy kondycji i złagodzenia ostrości alkoholu.
Pozostając przy mocnych piwach będzie można skosztować:
- HIPPOKAMPY - RIS B.A. TRÓJNIAK - Blend torfowego Tanatosa i winnego Bacchusa, który leżakował ok 18 miesięcy w beczce po miodzie pitnym Trójniak.
A na chwilę wytchnienia można będzie się skusić
- HYDRA RED CURRANT - SOUR BRETT ALE - kwaśne piwo z dodatkiem soku z czerwonej porzeczki fermentowane dzikimi drożdżami brettanomyces. Leżakowało ponad 12 miesięcy.
- OLIMPIJSKIE - EARL GREY LAGER - jasne piwo fermentacji dolnej z dodatkiem herbaty Earl Grey.
Zapraszamy!

Powrót

Zobacz też