11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę

7 listopada 2018 r. godz. 18:00 - 20:00

Busy Bee, Klimatyczny Coworking na Saskiej Kępie ul. Libijska 10C

DLA KOGO: Czy masz w głębi siebie tęsknotę za kreatywnością, twórczością, otwartością, zabawą dla zabawy? Jeśli tak, to zapraszam do udziału w tym wydarzeniu, bo ja też ją mam i dlatego chcę organizować te spotkania. ;)

KIM JA WŁAŚCIWIE JESTEM? To dobre pytanie, które nie raz postawimy przed sobą podczas tych spotkań. Na razie w paru słowach opiszę siebie: od 2014 r. prowadzę projekt zielonaiczarna.pl w ramach którego organizuję spotkania tematyczne przy herbacie. W 2017 r. ukończyłem kurs asystenta zdrowienia. Od 2018 r. prowadzę różnego rodzaju zajęcia terapeutyczne na oddziale zamkniętym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w tym też grupy wsparcia. W międzyczasie fotografuję, filmuję i studiuję feng shui na Akademii Feng Shui we Wrocławiu. :)

POMYSŁ: Zbieram grupę 8 osób, żeby wspólnie odbyć podróż wgłąb siebie i po drodze odkryć pokłady kreatywności spoczywające w nas od dziecka. Przewodnikiem w tej podróży będzie książka "Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę" autorstwa Julii Cameron.

Książka przywiduje 12 tygodni twórczej pracy nad sobą. Dołączyłem do tych 12 tygodni jeszcze dwa - jeden na zapoznanie się w grupie, drugi - na podsumowanie i być może jakiś wspólny akt twórczy.

Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyć herbata: ceremonia herbaciana albo herbata z samowaru (w związku z tym, że moje życie to droga herbaty :)))

MIEJSCE: Spotkania będą odbywały się w dużej sali coworkingu Busy Bee przy ul. Libijskiej 10c.

KIEDY: Każda środa od 18:00 do 20:00 aż do stycznia 2019 r. oprócz dni świątecznych i "okołoświątecznych".

ZGŁOSZENIA: Wyślij maila o tytule "Droga artysty" pod adres ivan@zielonaiczarna lub napisz wiadomość na facebooku. W treści podaj swoje imię. Jeśli chcesz możesz jeszcze napisać parę zdań od siebie o sobie i o swojej motywacji wzięcia udziału w spotkaniach. Jeśli masz jakiekolwiek pytania też śmiało pisz!

INWESTYCJA: 30zł/os. za każde dwugodzinowe spotkanie. Zbierana kwota pójdzie na sprawy organizacyjne dotyczące spotkań.

MYŚLI: Szczerze mówiąc nie wiem, czym mogą skutkować te spotkania, nie mam daru widzenia przyszłości. Wiem, jaki jest cel - pobudzić nasze wewnętrzne dziecko do tworzenia, uruchomić pokłady wyobraźni i przepracować lęki, własnego cenzora oraz inne blokady, które przeszkadzają nam mieć twórcze podejście do życia. Sama autorka książki zachęca do łączenia się w grupy. Pomysł tworzenia kręgów wokół tej książki nie jest nowatorski, jestem po prostu kolejną osobą, do rąk której trafiła "Droga artysty, jak wyzwolić w sobie twórcę". Nie jedna osoba już przeszła tę drogę, autorka wspomina o 20 letnim doświadczeniu związanym z prowadzeniem spotkań na podstawie których powstała książka.
"Uczyłam artystów i nieartystów, malarzy i filmowców, gospodynie domowe i prawników – każdego, kto był zainteresowany życiem w bardziej twórczy sposób dzięki uprawianiu sztuki. Można to ująć jeszcze szerzej – każdego, kto ma chęć uprawiać sztukę twórczego życia. Wykorzystując, ucząc i dzieląc się narzędziami, które odkryłam, wymyśliłam, odgadłam i otrzymałam, obserwowałam, jak ustępują blokady, a życie ulega przemianie po prostu dlatego, że w proces odkrywania i regeneracji twórczych mocy zaangażowaliśmy Wielkiego Twórcę." - wspomina autorka książki.

Powrót

Zobacz też