11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Wystawa "Nowy Japonizm"

6 - 12 października 2018 r. godz. 11:00 - 21:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23

Wystawa towarzysząca z Jesiennemu Festiwalowi Sztuk Japońskich BUNKASAI 2018

“Japonizm” to termin, który oznacza wpływ sztuki i kultury japońskiej na sztukę Zachodu w końcu XIX wieku. Japonia była potężnym katalizatorem rozwoju nowych nurtów sztuki w Europie, jak np. impresjonizm, secesja, modernizm. Oddziaływanie sztuki japońskiej na artystów różnych krajów europejskich było wielkie, a rezultaty widzimy też obecnie w postaci stworzonych pod jego wpływem nowych rozwiązań formalnych w dziełach malarskich i graficznych, a także w sztukach użytkowych.
Również dzisiaj na całym świecie możemy znaleźć wielu fascynatów kultury Japonii i artystów zainspirowanych jej sztuką. Czy jesteśmy tego świadomi czy nie, w naszym codziennym życiu elementy japońskości są powszechnie obecne, zarówno w technice i estetyce, jak i kuchni czy popkulturze. Może jesteśmy świadkami zjawiska, które można nazwać “nowym japonizmem”?
Festiwal Bunkasai, który został powołany z misją przekazywania piękna tradycji i autentyczności sztuki Japonii oraz pobudzania kreatywności w lokalnych artystach i projektantach, otworzy pierwszą wystawę zbiorową pod tytułem “Nowy Japonizm”. Natchnijcie się wizją naszych artystów i studentów!

(kuratorka wystawy: Chie Piskorska)

….

- Projekty studentów z Wydziałów Architektury Wnętrz i Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (galeria na piętrze, 6-7 października)

- Malarstwo, grafika, wzornictwo przemysłowe, ceramika, moda, japońskie techniki tradycyjne (galeria na parterze, 6-12 października)
Bero Andrzej, Burkot Andrzej, Cybulska Dorota, Gago Hakya, Jasiewicz Paweł, Jóźwiak Agata, Kamoji Beata, Kawełczyk Tomasz, Kirin Kirie, Kitabatake Emily, Kitamikado Joanna, Kosonowska Natalia, Lisnafali, Matsumoto Keiji, Mickiewicz Kasia, Myślicka-Oberbek Rymika, Rożnowska Agnieszka, Stasiak Krzysztof, Świtała Konrad, Urbalewicz Ola, Urbalewicz Zbigniew, Yamazaki Karol Tomoki, Żurkowski Lech, MakiMaki

Więcej informacji: http://bunkasai.pl/
….

Organizatorzy/Organizers
Fundacja ChibiWaru
MakiMaki
Inspired by Japan

Patronat medialny/Media patronage:
TVP Kultura
vava.pl - Warszawa na filmowo
itsudoko.pl

Współorganizatorzy/Co-organizers:
Embassy of Japan in Poland
PROM Kultury Saska Kępa
PJATK,Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Sponsorzy/Sponsors:
Panasonic Polska
国際交流基金 Japan Foundation
Fundacja imienia Takashimy
CHOYA Umeshu Global

Powrót

Zobacz też