11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

IV Narodowy Kongres Żywieniowy

25 stycznia 2018 r. godz. 9:00 - 16:00

PGE Stadion Narodowy (Stadion Narodowy)

Zapraszamy do udziału w ? IV Narodowym Kongresie Żywieniowym organizowanym przez Instytut Żywności i Żywienia, który odbędzie się w dniach 25-26 stycznia 2019 roku na Stadionie PGE Narodowym! Tematem przewodnim Kongresu będzie znalezienie odpowiedzi na pytanie: dlaczego nie udaje się powstrzymać narastania nadwagi i otyłości, szczególnie u dzieci i młodzieży. Będziemy szukali nie tylko odpowiedzi, lecz także rozwiązań tego problemu. Zajmiemy się również tematem zaburzeń odżywiania w wieku młodzieńczym, czyli bulimią i anoreksją.
,

✔ Ważnym elementem Kongresu będzie prezentacja przez Instytut Żywności i Żywienia zmodyfikowanej Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży.Praktyczne wskazówki, jak zachęcić dzieci i młodzież do dbania o właściwe żywienie i aktywność fizyczną, przedstawią zaproszeni eksperci – specjaliści i praktycy w dziedzinie żywienia, pediatrii i psychologii. Podpowiedzą, jak cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją, zarówno w czasie dorastania, jak i w wieku dorosłym.

✔ Drugi dzień Kongresu poświęcamy wdrożeniu nauki do praktyki życia codziennego. Omawiane problemy, znalezione odpowiedzi i rozwiązania chcemy przybliżyć jak największemu gronu odbiorców. Dlatego zaplanowaliśmy szereg debat skierowanych przede wszystkim do szeroko pojętego środowiska szkolnego, czyli rodziców, nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych, realizatorów żywienia zbiorowego, pielęgniarek szkolnych, przedstawicieli kuratoriów oświaty.? PROGRAM RAMOWY ?:

DZIEŃ 1:
Nowa Piramida Zdrowego Żywienia Dzieci i Młodzieży
Otyłość narasta – dlaczego wciąż przegrywamy?
Zaburzenia odżywiania – anoreksja, bulimia
debata: Co mogą zrobić razem nauka z przemysłemDZIEŃ II – debaty:
Jak nauczyć się nowej Piramidy Zdrowego Żywienia Dzieci i Młodzieży
Nadwagę i otyłość można pokonać
Anoreksja i bulimia – czy to rzeczywiście realny problem
Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej – program przyszłości dla polskich szkół


Zapraszamy do rejestracji online! Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Kongresu ? http://www.kongres-zywieniowy.waw.pl/

Powrót

Zobacz też