11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Międzymuzealna Gra Terenowa

13 września 2018 r. godz. 10:00 - 18:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23

Warszawski Program Edukacji Kulturalnej zaprasza do udziału w Międzymuzealnej Grze Terenowej, realizowanej w ramach konferencji Muzealna EduAkcja Warszawy 2018.

Gra jest adresowana do uczniów i nauczycieli szkół warszawskich, a tegoroczna edycja zostanie zrealizowana w dniach 13-16 września (czwartek-niedziela), w godzinach 10:00-18:00.
Organizatorami gry są Dom Kultury Dorożkarnia, Biuro Kultury m.st. Warszawy, Biuro Edukacji m.st. Warszawy oraz Games Development.

W tegorocznej edycji udział weźmie 11 muzeów i galerii sztuki. Celem gry jest zapoznanie uczestników z różnymi spojrzeniami na kwestię niepodległości. Po odwiedzeniu poszczególnych instytucji, zespoły stworzą autorską kartę obserwacji oraz swój własny eksponat, związany z pojęciem „niepodległość”. Wszystkie dzieła zostaną zaprezentowane podczas konferencji Muzealna EduAkcja Warszawy 2018 1 października 2018 r. Po wydarzeniu, ekspozycja zostanie przeniesiona do Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, gdzie zostanie udostępniona
w ramach wystawy czasowej.

Kto może wziąć udział w grze?

● Uczniowie szkół podstawowych (klas VII i VIII), gimnazjów (klas III) i liceów (klas I i II),
● Każdy zespół może się składać maksymalnie z 10 osób,
● Każdemu zespołowi towarzyszy jeden nauczyciel – opiekun,
● W grze przewidujemy udział maksymalnie 30 zespołów.

Udział w grze jest bezpłatny.

Co się dzieje w każdej z instytucji?

W każdej z instytucji uczniowie zostaną zaproszeni do rozwiązania zadań, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby gry przez edukatorów muzealnych. Poznanie zróżnicowanych podejść poszczególnych instytucji do tematu niepodległości sprawi, że uczniowie będą mieli możliwość przepracowania pojęcia „niepodległość” z różnych perspektyw. Zespoły , zmierzą się w przestrzeniach instytucji z różnorodnymi wyzwaniami, takimi jak gra planszowa, treasure hunting
i wiele innych.

Jak zgłosić chęć udziału w projekcie?

Nabór do projektu jest dwuetapowy.

Etap 1.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w grze, to prosimy o przesłanie deklaracji uczestnictwa na adres mailowy: m.miazek@gamesdevelopment.pl (w tytule maila prosimy wpisać: „Międzymuzealna Gra Terenowa – zgłoszenie”) do 10 września 2018 r. W treści maila prosimy podać następujące informacje:

● Nazwa szkoły,
● Adres szkoły,
● Adres mailowy do korespondencji,
● Telefon kontaktowy.

Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Etap 2.

Wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego, który zostanie uruchomiony dnia 5 września 2018 r. O wszystkich szczegółach będziemy Państwa informować drogą mailową.

Czekamy na Państwa zgłoszenia.

Powrót

Zobacz też