11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Otwarcie wystawy fotografii Antoniego Sergiusza de Bradé

18 września 2018 r. godz. 19:00 - 22:00

do widzenia do jutra ul. Królowej Aldony 17

Zapraszamy 18.09.2018 r. na godz. 19.00 do nas na pięterko na otwarcie wystawy fotografii Antoniego Sergiusza de Bradé pt. "Powróćmy jak za dawnych lat..."

Antoni Sergiusz de Bradé ur. 7.12.1999r. Obecnie uczeń Technikum Fototechnicznego w Warszawie. Ma za sobą publikacje w kwartalnik "LiryDram" oraz w piśmie "Hodowca i Jeżdziec", a także trzy wystawy zbiorowe:
2016 - Międzynarodowa Wystawa "Autoportret w kwadracie"(I edycja) w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego;
2017 -" W poszukiwaniu piękna" w Centrum Kultury Wilanów;
2018 - "AnalogLove" w Galerii NieSpokojna w Warszawie.
Przez 3 lata pracował jako asystent w czasie letnich warsztatów fotografii analogowej w WRTC Furioso. Poza fotografiką zajmuje się również innymi dziedzinami sztuki, m.in.: teatrem. Na bieżąco bierze udział w działaniach Młodzieżowego Teatru Fiakier, chociaż ujrzeć go można także w "Weselu" Teatru Pijana Sypialnia. Na boku, pod pseudonimem literackim Cecyl Sergiusz, pisuje poezję i piosenki, śpiewa i gra na gitarze (III miejsce uzyskał w Konkursie Piosenki z Ulicy, w ramach Festiwalu Grzesiuka 2018). Wystawa "Powróćmy jak za dawnych lat..." jest pierwszą samodzielną prezentacją jego prac.

„Debiutantki” to program edukacyjno-charytatywny, jedyny o takim charakterze w Polsce, który przenosi najlepsze i najszlachetniejsze cechy przeszłości w teraźniejszość. Jego twórczynią jest Agnieszka Michalczyk - socjolog z wieloletnim doświadczeniem. Program dedykowany jest dziewczętom z całej Polski, w wieku 18-24 lata, które są wybierane na podstawie prac pisemnych i rozmowy kwalifikacyjnej. Propaguje kulturę i sztukę, w tym również kulturę bycia oraz obycia. Kształtuje młodych ludzi w poszanowaniu do uniwersalnych wartości, polskiej tradycji i najlepszych wzorców. Ponad dwadzieścia Debiutantek z całej Polski, spotyka się co miesiąc w Muzeum Pałacu Króla Jana III na tzw. "Pensjach Debiutantek". Pod okiem mentorów uczą się gracji, elegancji, poszerzając jednocześnie swoją wiedzę z zakresu historii, sztuki, psychologii, obyczajowości, wystąpień publicznych, savoir vivre oraz innych umiejętności niezbędnych w życiu młodej, kulturalnej kobiety.
W Noc Muzeów, Debiutantki każdej edycji przygotowują na dziedzińcu pałacowym wspólnie z Wyższą Szkołą Artystyczną pokazy mody z określonych epok historycznych.
Program Debiutantki rozwija także społeczną wrażliwość młodych kobiet oraz wychowuje w duchu empatii. Uczestniczki programu biorą udział w licznych, ogólnopolskich akcjach charytatywnych na rzecz: aktorów seniorów mieszkających w Domu Artysty Weterana w Skolimowie („Młodość dla doświadczenia”), wychowanków domów dziecka, niepełnosprawnych dzieci z Podlasia („Debiutantki dzieciom”), chorych na SM czy porzuconych zwierząt („Wilanów kocha zwierzaka”). Corocznym zwieńczeniem programu jest Bal Debiutantek.

Debiutantki - modelki z okresu międzywojennego:
Agata Andrzejczyk, Mei Dębska, Izabela Maksymowicz, Jolanta Makaruk, Julia Mazur, Karolina Sieklucka, Julia Ciborowska, Kamila Godlewska, Wiktoria Szczygieł, Karolina Stańczak, Magdalena Gregorarz, Aleksandra Pilipiuk, Maria Kądzielska, Maria Cepiel, Klaudia Sarnacka, Iga Parkitna, Alesia Kukharuk, Taida Landowska, Ela Laudy, Adriana Waliszewska.
Towarzyszący modele z okresu międzywojennego:
Tomasz Cepiel, Paweł Kurowski.
Artystki Wyższej Szkoły Artystycznej, autorki kostiumów i charakteryzacji:
Olga Naliwajko, Agata Mazurek, Aleksandra Zawadzka, Zuzanna Matysiak, Sandra Burak, Magda Węglińska, Krystyna Nyshchota, Natalia Brzęczkowska, Wiktoria Majewicz, Julia Młodzik, Justyna Janczuk, Karina Bielik, Monika Moskwa, Olimpia Ciećwierska, Julia Trojak, Magda Arbaszewska oraz absolwentka WSA - Katarzyna Markiewicz.

Opieka merytoryczna - Aleksandra Plewako-Szczerbińska, opieka kreatywna - dyr. kreatywna WSA Agata Manowska.

Powrót

Zobacz też