11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

DrzeWarszawa na Saskiej Kępie: spacer szlakiem pomników przyrody

23 czerwca 2018 r. godz. 10:00 - 12:00

Stowarzyszenie Wiatrak ulica Ateńska


Włączamy się w akcję DrzeWarszawa, czyli poznajemy drzewa w naszym mieście! Wszystkich chętnych zapraszamy na spacer szlakiem pomników przyrody na Saskiej Kępie!!!

Spotykamy się w sobotę 23 czerwca o godz. 10.00 - zbiórka koło przystanku przy kościele przy ulicy Ateńskiej (przystanek autobusowy "Ateńska 01").

Przejdziemy szlakiem od Ateńskiej po Adampolską. Po drodze odszukamy nasze pomniki przyrody i zastanowimy się, które pochodzą z czasów gdy tu były pola i pastwiska i są pamiątkami dawnej, "naturalnej" Saskiej Kępy, a które zostały posadzone po wybudowaniu domów.

Porozmawiamy jak to z tymi "pomnikami przyrody" było od czasów przedwojennych do współczesnych i jak zmieniały się formy ich ochrony.

Zaprezentujemy też szykowany do realizacji projekt autorstwa Piotra Bartoszewskiego, który zakłada wytyczenie szlaku łączącego pomniki przyrody: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/10421

Spacer poprowadzi Jacek Pytkowski - przyrodnik, współautor przepisów nowelizujących ustawę o ochronie przyrody i rozporządzeń wykonawczych w latach 2000-2002.

Zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską - bardzo blisko znajdują się przystanki autobusowe i stacja Veturilo. Koniecznie zabierzcie znajomych! Cały spacer przewidujemy na ok. 1,5 godziny.

Powrót

Zobacz też