11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

DUŻE Sensoranki

9 maja 2018 r. godz. 11:00

Mary Poppins' House - Pracownia edukacyjno-kulturalna ul. Zwycięzców 4d

Duże Sensoranki

To pomysł jak spędzić sensowny poranek z dziećmi. Zajęcia to przede wszystkim 60 minut dobrej zabawy – będziemy się brudzić, robić bałagan, muzykować, malować i tańczyć. To także czas kiedy dzieci mają okazję nawiązać pierwsze relacje z rówieśnikami i dorosłymi spoza kręgu rodziny.
Zajęcia to możliwość wielozmysłowego poznania i doświadczania świata oraz doskonałe przygotowanie do pójścia do przedszkola. Podczas zajęć korzystamy z materiałów i przedmiotów, które każdy znajdzie u siebie w domu lub pobliskim sklepie – dzięki temu rodzice dostaną garść inspiracji na wspólną zabawę w domu.

Podczas zajęć:
– kierujemy się zasadą „mogę, nie muszę”, każdy uczestniczy w miarę swoich potrzeb i możliwości,
– bazujemy na sprawdzonych pomysłach i czerpiemy inspirację z pedagogiki Marii Montessori i Froebla, ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej, metody aktywnego słuchania muzyki, sensoplatyki, zabaw fundamentalnych, dziecięcej matematyki i wielu innych
– odkrywamy świat z pomocą wszystkich zmysłów: oglądamy, dotykamy, smakujemy, słuchamy, mówimy i śpiewamy
– wykorzystujemy najbardziej edukacyjną zabawkę świata – kreatywnego rodzica
– wymieniamy poglądy i doświadczenia na temat wychowania i opieki nad naszymi pociechami

Prosimy o założenie ubrań, które mogą się pobrudzić i które łatwo jest zdjąć - czasem w zabawie będą nam potrzebne bose stopy, a
czasem będziemy masować gołe brzuchy :).

Zajęcia prowadzi Kamila Jabłecka

Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i glottodydaktyki, a także terapii pedagogicznej. Uczestniczka wielu kursów i szkoleń z zakresu rozwoju i edukacji najmłodszych. Od ponad dwóch lat doskonali się w macierzyństwie pod okiem wymagającego nauczyciela – córki Natalii.
Animatorka, instruktorka zajęć edukacyjnych, autorka scenariuszy i nauczycielka, która nie lubi uczyć. Wierzy, że dzieciom wystarczy nie przeszkadzać w ich rozwoju, a jedynie tworzyć przestrzeń, w której będą mogły samodzielnie odkrywać świat.

Na zajęcia obowiązują zapisy:
marypsaska@gmail.com
Koszt zajęć :
35 zł jednorazowe wejście
120 zł karnet na 4 zajęcia

Powrót

Zobacz też