11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Daniel Spaleniak / koncert / Warszawa - wyprzedany

6 kwietnia 2018 r. godz. 20:30-23:30

Klubokawiarnia Towarzyska Zwycięzców 49


DANIEL SPALENIAK
6.04.2018 / piątek
Start: 20.30
Bilety: przedsprzedaż poprzez Going 20 / w dniu koncertu 25
Klubokawiarnia Towarzyska


Daniel Spaleniak

Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym piosenkę Daniela „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Why” w popularnej produkcji „The Path”. Ale to nie jedyne obrazy, gdzie pojawiła się muzyka młodego artysty… To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.

Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album „Back Home” ukazał się w 2016 roku, a Daniel już pracuje nad kolejnym wydawnictwem (premiera wiosną 2018 roku!).

Zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

– Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66 – mówi Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa”

Próbka muzyki:

https://soundcloud.com/danielspaleniak

Strona artysty:

www.facebook.com/danielspaleniakmusic

Powrót

Zobacz też