11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Warsztaty: fotografia wielkoformatowa - architektura i portret.

14 kwietnia 2012 r. godz. 19:00

Skanery Niewiarygodne Wał Miedzeszyński

Warsztaty: fotografia wielkoformatowa - architektura i portret.
ANDRZEJ GEORGIEW, JULIUSZ SOKOŁOWSKI

Dwudniowe warsztaty fotograficzne odbędą się 14 i 15 kwietnia na terenie zakładów VIS na warszawskiej Woli. Nie będzie to typowy plener fotograficzny, ani kurs. Zależy nam, żeby każdy mógł intensywnie pracować korzystając ze sprzętu i materiałów przez nas przygotowanych. Chcemy zaprezentować fotografię ponadczasową, sprowokować uczestników do skupienia i zainspirować tradycyjnymi technikami fotograficznymi.

Podczas dwóch dni będziemy pracować w studio, plenerze i ciemni.

1. Wprowadzenie teoretyczne i praktyczne mające zapoznać uczestników z techniką wielkoformatową wykorzystywaną w fotografii architektury, pejzażu i przedmiotu.

2. Wielkoformatowa fotografia portretowa. Zajęcia praktyczne z wykorzystaniem
aparatu wielkoformatowego, materiałów Polaroida i negatywów 4x5 cala. Będziemy fotografować w plenerze i w studio korzystając głównie z dziennego światła. Prowadzi Andrzej Georgiew.

3. Wielkoformatowa fotografia architektury. Technika analogowa i cyfrowa. Warsztat w plenerze industrialnym poprowadzi Juliusz Sokołowski. Uczestnicy zapoznają się z pracą w technice analogowej i cyfrowej z wykorzystaniem przystawki.

4. Przegląd portfolio. Przegląd prac uczestników pleneru, indywidualne konsultacje i wspólna dyskusja.

W cenę wliczone są materiały wielkoformatowe, chemia itp. do dyspozycji uczestnika. Na miejscu uczestnicy korzystać będą z negatywowej ciemni fotograficznej. Nie trzeba posiadać własnego sprzętu. Spotkanie odbędzie się w Daylight Studio na terenie zakładów VIS.


Andrzej Georgiew, stary fotograf fotografujący starymi aparatami na starych materiałach. Autor portretów aktorów, pisarzy, muzyków, celebrytów oraz ludzi biznesu. Zdystansowany do technologicznych nowości. Pasjonat archaicznych miechowych kamer, wiekowych obiektywów i srebrowej fotografii. Jego prace publikują wydawnictwa książkowe, prasowe i fonograficzne. Stały współpracownik Teatru Narodowego w Warszawie.

Juliusz Sokołowski, fotograf, wydawca, kurator, nauczyciel, z wykształcenia filolog. Założyciel koalicji Latarnik, komisarz Festiwalu Fotografii Czarno-Białej w Zakopane-Warszawa w 2002, od 1996 roku prowadzi autorski warsztat fotograficzny w Instytucie Kultury Polskiej UW. Od lat jest współpracownikiem pism o designie i architekturze (A10, Mark, Dobre Wnętrze, Elle Decoration) oraz miesięcznika „Architektura-Murator”. Autor koncepcji i zdjęć do wielu książek, m. in. katalogu Powiększenie. Fotografia w czasach zgiełku (wyd. portal internetowy Latarnik, 2002) oraz albumów Adres (wyd. Latarnik I Dembud, 2004) i Antoni Rząsa. Prace (wraz z Magdaleną Ciszewską-Rząsą; wyd. Fundacja im. Antoniego Rząsy, portal internetowy Latarnik, 2004), JEMS Architektura (wyd. JEMS Architekci, 2011).

Termin:
14-15 kwietnia 2012 w godzinach 10-18

Miejsce:
Daylight Studio, zakłady VIS w Warszawie

Koszt:
500 zł

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! Zgłoszenia do 6 kwietnia!
Zapisy: kontakt@flatten.pl
www.niebonabetonie.blogspot.com

Powrót

Zobacz też