11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Zdrowe Piersi / Michał Przerwa - Tetmajer / koncert charytatywny

15 września 2017 r. godz. 20:30

Klubokawiarnia Towarzyska ul. Zwycięzców 49

Razem z Fundacją Centrum Innowacji i Rozwoju zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie jakim będzie koncert charytatywny Michała Przerwy - Tetmajera na rzecz profilaktyki chorób nowotworowych piersi.

Cały dochód ze sprzedaży biletów wesprze działania Fundacji na rzecz profilaktyki raka piersi.

Bilety-cegiełki do nabycia w lokalu w cenie 30 zł w przedsprzedaży i w dniu koncertu.


Koncert wspiera badania na rzecz profilaktyki chorób nowotworowych piersi z wykorzystaniem zdolności sensorycznych osób niewidomych i słabowidzących.
Czy wiedzieliście, że osoby niewidome i słabowidzące są w stanie wykryć nawet kilkumilimetrowe zmiany w piersiach, podczas gdy lekarze i pacjentki znajdują zmiany powyżej 1 cm średnicy?!
Dowiedzcie się więcej nt. działań Fundacji poniżej!

Michał Przerwa-Tetmajer jest znany jako gitarzysta
zespołu Jazzpospolita, z którym nagrał niedawno szósty
album Humanizm. Spełnił się również jako lider jazzowego
kwartetu wydając płytę Doktor filozofii. Jego fascynacje
różnymi gatunkami objęły także polską piosenkę, czego
wynikiem stała się płyta Dla domu i ogrodu zespołu Niskie
ciśnienie.

YT: https://www.youtube.com/watch?v=MM_wuIHcclk
Fundacja Centrum Innowacji i Rozwoju jest organizacją obywatelską, która, w ramach wypełnienia swoich obowiązków statutowych, inicjuje i dokłada wszelkich starań, aby wdrażać innowacyjne rozwiązania do systemów: zdrowotnych, społecznych i gospodarczych, dążąc tym samym do przezwyciężania i rozwiązywania kluczowych problemów w dziedzinie zdrowia publicznego.

Badanie osób niewidzących i słabowidzących wykazało istotnie wyższą skutecznoś w wykrywaniu zmian patologicznych w piersiach w porównaniu z osobami widzącymi. Są one w stanie wykryć nawet kilkumilimetrowe zmiany, podczas gdy lekarze i pacjentki znajdują zmiany powyżej 1 cm średnicy! Te niedocenione umiejętności osób z dysfunkcją wzroku wkrótce znajdą zastosowanie w praktyce, w formie ustandaryzowanego świadczenia medycznego (badania fizykalnego/palpacyjnego piersi), wykonywanego przez naszych profesjonalnych mammodiagnostów.

W Polsce wciąż mamy bardzo niski wskaźnik wykrywalności zmian nowotworowych w ich najwcześniejszym, tj. rokującym nawet całkowite wyleczenie, stadium. Częstotliwość
zapadalności na raka stale wzrasta, w ostatnich latach szczególnie w grupie kobiet młodych, poniżej 44 roku życia i kształtuje się na poziomie całej populacji kobiet ok. 17.000 rocznie, ze wskaźnikiem śmiertelności ok. 6.000. Polki, w obawie przed wykryciem zmian nowotworowych, nie chcą i nie potrafią same się badać. Co gorsze lekarze, nie praktykując
tego rodzaju badania, także nie umieją go przeprowadzić.
Obecne rozwiązania systemowe ewidentnie nie są wystarczające. Dlatego też uważamy za słuszne wprowadzenie naszego innowacyjnego rozwiązania do praktyki diagnostycznej, jako
nowego standardu w profilaktyce i prewencji raka piersi. Fakt, że jest to metoda podstawowa, prosta, wiarygodna i ekonomicznie efektywna, dopełnia kryteria Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), które powinny spełniać.

W tym duchu, od 2015 r., dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja realizuje, wyróżniony przez grantodawcę projekt naukowo-badawczy usprawniający profilaktykę raka sutka. Aby zagwarantować temu przedsięwzięciu powodzenie, Fundacja działa
w konsorcjum naukowym, którego strategicznym partnerem jest Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Powrót

Zobacz też