11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

TKF Zwycięzców / pokazy filmowe / wstęp bezpłatny

23 listopada 2017 r. godz. 20:00

Klubokawiarnia Towarzyska ul. Zwycięzców 49

W każdy czwartek zapraszamy na cotygodniowe pokazy filmowego naszego klubu: Towarzyski Klub Filmowy "Zwycięzców".
Przed każdym seansem zapraszamy na krótką prelekcję, którą poprowadzi Ola Zagańczyk, znawczyni i pasjonatka dobrego filmu!
Zaczynamy zawsze o 20:00!

-> -> -> 23.11. Shine / Blask, reż. Scott Hicks 1996

Film oparty na motywach biograficznych australijskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, Davida Helfgotta. Despotyczny i sfrustrowany ojciec Davida, Peter Helfgott, chciał być dla swego syna jak Leopold dla Amadeusza, a stał się tym, kim dla Bethovena jego ojciec. David po pierwszych sukcesach otrzymuje od Izaaka Sterna propozycję wyjazdu na stypendium do Stanów Zjednoczonych; ojciec początkowo wyraża zgodę, lecz w rezultacie do wyjazdu nie dopuszcza. Po następnym konkursie, w którym David gra fascynujący i przeklęty dla niego 3 Koncert Fortepianowy Rachmaninowa, otrzymuje stypendium Królewskiej Akademii w Londynie. I na to stypendium, wbrew woli ojca wyjeżdża...
Po wielu latach David odzyskuje siebie, dzięki muzyce i dobrym ludziom, a w szczególności dzięki opiece żony, która pod ekscentrycznością i chaotycznością widzi piękną duszę Davida. David Helfgott koncertuje nadal, choć grywa głównie krótkie koncerty, choroba wyrządziła zbyt wiele spustoszenia w jego delikatnej psychice.


30.11. Lost in Translation / Między słowami, reż. Sofia Coppola 2003

Powrót

Zobacz też