11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Keira is You / koncert /

15 kwietnia 2018 r. godz. 20:00-23:00

Klubokawiarnia Towarzyska Zwycięzców 49


Keira Is You to zespół z pogranicza ambientu i postrock’a założony w 2009 roku w Chorzowie. Debiutują w tym samym roku albumem "Nothing Else Will Happen" wydanym w ich własnym labelu Daydreem Recordings. Kolejne wydawnictwo, cztero utworowe EP “One of those things that You do once in a lifetime and hopefully learn a lesson from” ukazuje się nakładem Falami w kwietniu 2011. Jest to także pierwszy rozdział współpracy między zespołem a Magnusem Lindbergiem z Cult of Luna.
Drugi LP zatytułowany "Last Row needs heroes" zostaje wydany we wrześniu 2013 przez Edils Recordings, niezależną wytwórnię muzyczną z Liverpool’u.
Płyta, podobnie jak wcześniejsze wydawnictwo, zostaje zarejestrowana w Szwecji pod okiem Magnusa Lindberga, przy gościnnym udziale Martina Sandström (Jeniferever, Ştiu Nu Ştiu, Drifter) który zagrał na gitarze w trzech utworach z albumu. Trasa promująca album „Last row still needs heroes” trwa sześćdziesiąt dni a zespół występuje co noc w całej Europie.
Rok później brytyjska wytwórnia wyda album LIVE grupy „Thought I told You to Give up?” koncertu zarejestrowanego na Litwie podczas pierwszej części europejskiej trasy w roku 2014.
Zespół miał rozpocząć promowanie płyty podczas listopadowej trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii ale brał udział w poważnym wypadku samochodowym na belgijskiej autostradzie co pokrzyżowało plany grupy na bardzo długi okres czasu.
Rok 2017 przyniósł nowy album Keira Is You nazwany ”Free Floating Anxiety" nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez wokalistę zespołu, Jakuba Radomskiego w Daydreem Audio.
Edils Recordings wypuszcza płytę we wrześniu natomiast rownolegle, album pojawia się w Chinach dzięki pekińskiej wytwórni 1724 Records.
Od 2010 roku zespół zagrał ponad 200 koncertów w całej Europie.

Keira Is You:
Adam Karkowski: gitara basowa, gitara, syntezatory, wokal
Jakub Radomski: gitara, wokal
Remik Byliński: perkusja


Falami from „Free Floating Anxiety”:
https://www.youtube.com/watch?v=rkilfaiiZs4
Live video:
https://www.youtube.com/watch?v=2M2E_QzR8xw

15/04/2018 (niedziela)
g. 20:00
wstęp: 20 zł (przedsprzedaż Going) / 25 zł w dniu koncertu

Powrót

Zobacz też