11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Koncertowe Czwartki by Bobby Burger: Martina M

29 czerwca 2017 r. godz. 20:00

Bobby Burger ul. Zwycięzców 17

♥ Cud nad Wisłą w tym roku łączy siły z Bobby Burger i zaprasza na jeszcze ciekawszy cykl KONCERTOWE CZWARTKI ♥

W tym roku świętujemy 5. urodziny Bobby Burgera, a więc w każdy czwartek na scenie Cudu pojawi się artysta z polskiej sceny muzycznej, którego warto mieć ucho!

♥ Martina M ♥

Wokalistka i songwriterka. Jej muzyka to alternatywny pop z afroamerykańskimi wpływami oraz autorskimi tekstami.

Bezkompromisowość przekazu i eksperymentalne brzmienie to dwa elementy równie ważne dla artystki. Dlatego jako swoje inspiracje wymienia zarówno afroamerykańskich twórców takich jak The Fugees, Eryka Badu czy The Roots jak i współczesnych artystów sceny alternatywnej jak Alt-J, James Blake czy Sampha.

Na swoim koncie ma ciepło przyjętą EPkę "Extended Play" wydaną jako self-release w 2011 i wyprodukowaną przez Czarnego HiFi (fryderyk 2017 za rozrywkowy album roku Ani Dąbrowskiej), Janka Szareckiego (Err Bits) oraz Piotrka Adamczyka (Uncl).

W październiku 2016 roku nakładem wytwórni FONOBO Label wydany został jej debiutancki album ‘Prozopopeja’, który został uznany za jeden z ciekawszych debiutów tego roku. Jego produkcją zajęli się producenci tacy jak Bartek Królik i Marek Piotrowski (SiStars, Chylińska) czy Janek Smoczyński (Bovska, Urszula Dudziak).

Na polskim podwórku współpracowała z takimi artystami jak Sokół i Pono (TPWC), Afromental czy Ten Typ Mes, z którym tej zimy odbyła trasę koncertową jako oficjalny support, promującą jego ostatnie wydawnictwo "Ała".

Ten Typ Mes o Martinie M: "Martina (...) pisze teksty, ma autorskie pomysły, używa polskiego w taki sposób, że koi, a nie boli – nie omińcie tej dziewczyny! Rudzielec ma osobowość i emocje, których próżno szukać u konkurencji."

>>> CZWARTEK, 29.06.2017 <<<
START: 20:00

Powrót

Zobacz też