11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Palcem po wodzie - Koncert

24 lutego 2018 r. godz. 19:00-21:00

PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23


Karolina Skrzyńska - śpiew

Bartłomiej Pałyga - wiolonczela elektryczna, lira korbowa, tarhu, kalimba, śpiew gardłowy

Mateusz Szemraj - oud, cymbały, baglama, gitara klasyczna, gitara dwunastostrunowa

Wojciech Lubertowicz - bębny obręczowe, cajon, bęben sznurowy

Hubert Giziewski - akordeon

Wojciech Pulcyn - kontrabas


/bilety 25 zł/


„ Karolina sięga […] w głąb muzyki etnicznej. Śpiewając, podróżuje po kontynentach, ale nie zapomina o swojej słowiańskiej wrażliwości.”
- Konrad Wojciechowski Dziennik Metro

Gdyby szukać słów opisujących muzykę Karoliny, były by to: wrażliwość na świat dokoła i niepohamowana siła głosu zakorzenionego głęboko w naturze. Kobiecej. Pierwotnej. Fascynuje, porusza i nie daje się zapomnieć. Autorska muzyka Karoliny i jej zespołu jest nierozerwalnie związana z rdzenną kulturą polską. W każdym dźwięku słychać jej silny związek ze słowiańskością, a zespół złożony z wybitnych muzyków nadaje wszystkiemu siłę i wielobarwność muzyczną. To jednak nie jest typowy polski folk, tylko balansowanie na granicy tego co rdzenne, a tego co współczesne. Takie oryginalne podejście do muzyki wyróżnia zespół na polskiej scenie muzycznej i głęboko zapada w pamięć, otwierając równocześnie ich muzykę na szerokie grono odbiorców. To prawdziwa uczta dźwięków instrumentów z różnych stron świata, technik wokalnych (biały głos, śpiew gardłowy), dotykających melodii i rytmów. Nieograniczona niczym przestrzeń stanowi obszar, na którym spotykają się Natura i różnorodne emocje.

"Palcem po wodzie" jest drugim, studyjnym albumem zespołu. Swoją treścią silnie nawiązuje do żywiołu wody utożsamianego z energią kobiecą. Żywiołu z jednej strony ulotnego i subtelnego, z drugiej nieujarzmionego o ogromnej sile. Muzyka artystki i zespołu przenosi słuchacza w przestrzenie odległe od pędzącej codzienności, gdzie natura i siła tego co rdzenne wciąż mają głos. To prawdziwa uczta dźwięków instrumentów z różnych stron świata, technik wokalnych (biały głos, śpiew gardłowy), poruszających melodii i rytmów jak również poetyckich, osobistych tekstów.

"Gdzieś po muzycznej mapie Polski rozsiane są perełki, zespoły i artyści, o których słyszeli tylko nieliczni szczęśliwcy lubujący się dźwiękami spoza fonograficznego mainstreamu. Czasami ktoś jednak owe perły wyławia i ma ochotę zaprezentować je światu - jedną z nich jest Karolina Skrzyńska."

Jurek Gibadło - Audio Magazyn


sprzedaż biletów (od 23 stycznia) :

w PROMie Kultury (ul.Brukselska 23):
kasa czynna: pn. – nd. godz. 10:30 – 20:00
Płatność w PROMie Kultury tylko gotówką.

przez serwis internetowy goingapp.pl (link)
przez serwis internetowy ewejsciowki.pl (link)
rezerwacje i informacje na temat sprzedaży:
pn. – pt. godz. 10:30 – 18:00
e-mail: bilety@promkultury.pl
nr tel.: (22) 277 08 02

Powrót

Zobacz też