11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Polityka w ogrodzie / spotkania / vol. 6

14 grudnia 2017 r. godz. 19:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)

SPOTKANIE JEST ODWOŁANE

Zapraszamy na spotkanie z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym INICJATYWA PRACOWNICZA. Porozmawiamy o tym, jak skutecznie bronić pracowników i pracowniczki przed nieuczciwymi pracodawcami i pracodawczyniami. Posłuchamy opowieści o walce pracy z kapitałem, o zwycięstwach i porażkach.

POLITYKA W OGRODZIE to cykl spotkań wokół oddolnie tworzonej polityki - na ulicy, w puszczy, w internecie. Rozmawiamy o różnorodnych formach samoorganizacji i mobilizacji ludzi do pokojowego oporu wobec represyjnych mechanizmów władzy państwa i kapitału. Do tej pory gościliśmy już Martę Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, aktywistki i aktywistów Obozu Dla Puszczy, Sebastiana Słowińskiego z Obywateli RP, Beatę Siemieniako i Jakuba Żaczka z Komitetu Obrony Praw Lokatorów oraz kolektyw ADA.

Spotkania moderuje Tomasz Gromadka z Fundacji Strefa WolnoSłowa prowadzącej Stół Powszechny.

POLITYKA W OGRODZIE odbywać się będzie co drugi czwartek w formie rozmowy z gościnią/gościem oraz w dużej części - w formie dyskusji z udziałem przybyłych.

OZZ Inicjatywa Pracownicza to oddolny, samorządny związek zawodowy, założony z inicjatywy pracowników zakładów Cegielskiego w Poznaniu i lokalnych ruchów społecznych. Przez ostatnie 10 lat w ramach OZZ IP powołano szereg nowych komisji w różnych sektorach (służba zdrowia, handel, teatry, opieka i edukacja) oraz w województwach (Mazowieckie, Wielkopolskie, Śląskie, Dolnośląskie, Pomorskie, Lubuskie). Uczestniczyliśmy w niejednym konflikcie z pracodawcą, organizowaliśmy niejeden spór zbiorowy. Podejmowaliśmy niewygodne tematy (m.in. warunki pracy w Specjalnych Strefach Ekonomicznych), wyrażaliśmy sprzeciw wobec prywatyzacji służby zdrowia i sektora opieki, wspieraliśmy pracowników nigdy wcześniej niezrzeszonych (np. artystów czy zatrudnionych na śmieciowych umowach).

Systematycznie rozwijamy struktury oraz podejmujemy działania na rzecz budowy silnego, niezależnego ruchu pracowniczego. Naszym celem jest przezwyciężenie dominacji szefów i właścicieli nad pracownikami oraz kształtowanie równego i sprawiedliwego społeczeństwa.

Powrót

Zobacz też