11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Ciało w Ogrodzie / vol. 1

20 listopada 2017 r. godz. 19:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)

W poniedziałek 20 listopada zapraszamy na wznowieniu cyklu spotkań „Ciało w Ogrodzie”.
W najbliższych miesiącach będziemy spotykać się raz w miesiącu w poniedziałki (20 listopada, 4 grudnia, 8 stycznia, 5 lutego), zawsze o 19.00 w Stole Powszechnym!

Najbliższe spotkanie poświęcimy ciału w sex workingu. Porozmawiamy z Magdaleną Grzyb o roli ciała w prostytucji. Spróbujemy spojrzeć na sex working z perspektywy ciała. W debacie o prostytucji dużo mówi się o prawach, legalizowaniu, opodatkowaniu, (de)kryminalizacji, a gdzieś ucieka człowiek i jego ciało, które jest kluczowym narzędziem w tym fachu. Oczywiście, nie ominiemy powyższych tematów, ale popatrzymy na nie przez pryzmat cała.

Magdalena Grzyb - kryminolożka, dr nauk prawnych, Katedra Kryminologii, Wydział Prawa i Administracji UJ, autorka publikacji z kryminologii feministycznej, felietonistka "Kultury Liberalnej"

Na kolejnym spotkaniu 4 grudnia, porozmawiamy z Natalią Przybysz, wokalistą i producentką muzyczną, na temat roli ciała w show-biznesie.

Rozmowy prowadzi Łukasz Wójcicki, bloger, performer teatru Komuna/Warszawa, tancerz i atleta pracujący z ciałem, edukator genderowy (Głosy Przeciw Przemocy), krytyk queerowo-feministyczny, anarchista
https://lukaszwojcicki.noblogs.org/

Powrót

Zobacz też