11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Degustacja win z Winnicy Scriani

1 grudnia 2017 r. godz. 19:00

13 Win ul. Zwycięzców 28

Już pierwszego grudnia zapraszamy na degustację włoskich win, z winnicy Scriani, którą poprowadzi znany i ceniony ekspert winiarski, autor bloga Nasz Świat Win - Robert Dąbrowski.
Amarone, Valpolicella, Valpolicella Superiore, Custoza, Soave - to będzie wyjątkowa degustacja!
Koszt degustacji to tylko 30zł za osobę!
Liczba miejsc ograniczona!
Rezerwacje:
- telefonicznie - 603945815
- mailowo - winiarnia@13win.pl – prosimy o podanie imienia i nazwiska, nr telefonu oraz liczby osób.
- osobiście w lokalu:

Winiarnia i Sklep 13Win / Grochów
Ul. Krypska 52/54 Warszawa /Wjazd od ul.Grochowskiej 181 /Własny parking
Telefon: (+48) 603945815

Salon 13Win / Saska Kępa:
Ul. Zwycięzców 28 lok. nr. 15 (Galeria Saska - Saska Kępa)

Serdecznie zapraszamy :)

WINNICA SCRIANI

Winnica Scriani znajduje się w miejscowości Fumane w samym sercu Valpolicella, żyznej krainy smaków i tradycji na pięknym wzgórzu Monte S. Urbano. Rodzina Cottini ma długą historię związaną z rolnictwem. Zamiłowanie do ziemi i głębokiej świadomości swoich korzeni dały najbardziej autentyczny sens ich życiu. Uprawiają winogrona z miłością, według tradycji, przy pełnym poszanowaniu natury. Winogrona są zbierane tylko i wyłącznie ręcznie, w celu zachowania ducha szlachetnych winogron. Winiarnia jest pod ciągłą opieką w najdrobniejszych szczegółach, aby zapewnić doskonałość podczas każdego etapu produkcji wina. Otrzymuje dzięki temu wina od delikatnych po intensywne, produkowanych z następujących odmian winogron: Corvina, Rondinella, Molinara i innych. Ziemia, która znajduje się na wysokości wahającej się od 250 do 400 metrów nad poziomem morza, częściowo składa się z dość płaskich obszarów, a częściowo z tarasów i charakteryzuje się żywym ulewnym strumieniem wzdłuż krawędzi, nazywanym "Vaio ". Gleba składa się z mieszaniny gliny zawierającej określone części szarego wapienia i bazaltowego tufu, co jest szczególnie korzystne dla winorośli przeznaczonych do produkcji bardzo wysokiej jakości win.
Nagrody i wyróżnienia uzyskane na prestiżowych imprezach są najbardziej namacalnym dowodem, że winnica Scriani stanowi jedno z najbardziej szanowanych nazwisk w panoramie włoskiego wina.

Powrót

Zobacz też