11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Spotkanie "Świat oczami niewidzących"

19 sierpnia 2017 r. godz. 19:30

Green Cafe Nero ul. Francuska 35

Fundacja Ponad Słowami, Green Caffe Nero i Niewidzialna Wystawa zapraszają na wspólne wydarzenie w ramach cyklu „Greenowy punkt widzenia”

ŚWIAT OCZAMI NIEWIDZĄCYCH

„Jadę pociągiem i rozmawiam z Panią o zwierzętach, muzyce, ubolewamy, że zanika umiejętność czytania ze zrozumieniem książek, itp.
Po 30 minutach wymiany zdań, Pani mówi: " A to moja kotka!!!"
- Przepraszam, czy Pani mi pokazuje zdjęcie w telefonie? Ja nie widzę...
- Ojej nie wiedziałam, nie chciałam Pana urazić, tak mi przykro…

Społeczeństwo patrzy na mnie przez pryzmat braku bodźców wzrokowych. Dlaczego tak jest?” pisze na swoim blogu Sebastian Grzywacz, który 10 lat temu stracił wzrok.

Krępująca cisza, współczucie, nieumiejętność odnalezienia się w bezpośrednim kontakcie – z tymi wszystkimi ludzkimi barierami muszą codziennie radzić sobie osoby niepełnosprawne. A przecież życie osoby niewidzącej może być tak samo barwne, intensywne i pełne radości, jak osoby ze zdrowym zmysłem wzroku.

W czasie naszego wydarzenia będziecie mieli okazję wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez zmysłu wzroku lub siedząc na wózku. Opowiemy o zadaniach psa przewodnika i jego niesamowitej więzi ze swoim właścicielem. Dowiecie się dlaczego psa przewodnika nie powinno się głaskać w czasie pracy i czy jest to związek na całe życie.

Spotkanie poprowadzi Sebastian Grzywacz Rollek wraz z Martyną Zadorożną Xenia.

Zapraszamy w podróż, która zmieni Wasze życie. Ostrzegamy, może się okazać, że bariery są tylko w nas – „pełnosprawnych”.

Kiedy: 19 sierpnia, od godz. 19:30
Gdzie: kawiarnia Green Caffe Nero Bulwary, ul. Wybrzeże Gdańskie - Bulwar Jana Karskiego na wysokości Parku Multimedialnego Fontann

Wstęp wolny dla Małych i Dużych.

Powrót

Zobacz też