POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 03:40 (ulica Zwycięzców)
75 aktualna temperatura -7 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 56 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 71% pm10 90 μg/m3

Polityka w Ogrodzie / spotkania / vol. 4

16 listopada 2017 r. godz. 19:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)

Zapraszamy na spotkanie z Beatą Siemieniako i Jakubem Żaczkiem z Komitetu Obrony Praw Lokatorów. Porozmawiamy o walce o przestrzeń miejską, blokowaniach eksmisji i strategiach oporu wobec nieuczciwych właścicieli, deweloperów, urzędników.

POLITYKA W OGRODZIE to cykl spotkań wokół oddolnie tworzonej polityki - na ulicy, w puszczy, w internecie. Rozmawiamy o różnorodnych formach samoorganizacji i mobilizacji ludzi do pokojowego oporu wobec represyjnych mechanizmów władzy państwa i kapitału. Do tej pory gościliśmy już Martę Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, aktywistki i aktywistów Obozu Dla Puszczy oraz Sebastiana Słowińskiego z Obywateli RP.

Spotkania moderuje Tomasz Gromadka z Fundacji Strefa WolnoSłowa prowadzącej Stół Powszechny.

POLITYKA W OGRODZIE odbywać się będzie co drugi czwartek w formie rozmowy z gościnią/go ściem oraz w dużej części - w formie dyskusji z udziałem publiczności.

Beata Siemieniako – prawniczka i aktywistka. Jest absolwentką Kolegium MISH i prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Cardiff Law School. Od 2014 roku nieodpłatnie udziela porad prawnych w Komitecie Obrony Praw Lokatorów oraz prowadzi warsztaty edukacyjne. Aplikantka adwokacka, współzałożycielka i członkini Sekcji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Dotychczas współpracowała m.in. z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, ClientEarth Poland – Prawnicy dla Ziemi, European Documentation Centre w Cardiff oraz Stowarzyszeniem im. prof. Hołdy. Publikowała w „Oko.press”, „Krytyce Politycznej”, „Kulturze Liberalnej”, „Młodej Palestrze”, „Codzienniku Feministycznym”, „Girls do the Front Zin”.

Jakub Żaczek - aktywista społeczny, współzałożyciel Komitetu Obrony Praw Lokatorów i Związku Syndykalistów Polski, od 2009 r. udziela porad mieszkaniowych dla lokatorów. Organizator licznych demonstracji w obronie praw lokatorów, częsty komentator w programach dotyczących dzikiej reprywatyzacji.

Komitet Obrony Praw Lokatorów jest społeczną organizacją, która działa w obronie interesów lokatorów w całej Warszawie. Działając na rzecz praw lokatorów, Komitet podejmuje następujące działania:
- Organizacja spotkań i protestów
- Prowadzenie dyżurów i porad dla lokatorów
- Występowanie z wnioskami i opiniami do organów władz w przypadku naruszenia - interesów lokatorów

Powrót

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram