11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Wolność, równość, wyobraźnia. Inna Rzeczpospolita jest możliwa.

7 listopada 2017 r. godz. 17:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)

DEBATA PRZED FORUM PRZYSZŁOŚCI KULTURY:
„Wolność, równość, wyobraźnia. Inna Rzeczpospolita jest możliwa”.

➤ 7 listopada (wtorek), godz. 17:00
➤ Lublin, Aula im. Ignacego Daszyńskiego Wydziału Politologii UMCS, plac Litewski 3
➤ uczestnicy: Iwona Hofman (UMCS), Henryka Strojnowska (Kongres Kobiet), Klaudia Waryszak-Lubaś (Edukacja antydyskryminacyjna), Jan Sowa (Uniwersytet Warszawski), Krzysztof Żuk (prezydent miasta Lublin)
prowadzenie: Edwin Bendyk (tygodnik "POLITYKA")

Spotkamy się w 99. rocznicę powstania Rządu Ludowego w Lublinie w 1918 r., w historycznej Auli im. Ignacego Daszyńskiego. Nie będziemy jednak rozmawiać o historii, lecz podejmiemy problem, który tak mocno wybrzmiał podczas Kongresu Kultury 2016 - problem braku narracji republikańskiej, czyli opowieści, która łączyłaby mieszkańców Polski wokół idei Rzeczypospolitej.

Czy taka narracja w ogóle jest możliwa i z jakich elementów powinna się składać? Na ile w jej tworzeniu można czerpać z idei sprzed 99 lat i jak w tej pracy wykorzystać rok jubileuszowy, którego zwieńczeniem będzie 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę?

➤ Lubelskie spotkanie zamyka cykl 10 debat zorganizowanych w całej Polsce w ramach przygotowań do Forum Przyszłości Kultury, które odbędzie się 18-19 listopada w Warszawie. Więcej informacji oraz nagrania wideo wcześniejszych dyskusji: http://forumprzyszloscikultury.pl/

➤ organizatorzy: Wydział Politologii UMCS w Lublinie, Miasto Lublin oraz Teatr Powszechny w Warszawie we współpracy z tygodnikiem „POLITYKA”.

Powrót

Zobacz też