11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Syndrom inteligenckiej hegemonii. Debata przed #FPK

26 października 2017 r. godz. 18:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)

DEBATA PRZED FORUM PRZYSZŁOŚCI KULTURY 2017:
„Syndrom inteligenckiej hegemonii”.

➤ 26 października (czwartek), 18:00
➤ Teatr Powszechny w Warszawie, ul. Zamoyskiego 20
➤ uczestnicy: dr Magda Szcześniak (Uniwersytet Warszawski), dr Piotr Kulas (Uniwersytet Warszawski), dr hab. Paweł Kubicki (Uniwersytet Jagielloński)
prowadzenie: Edwin Bendyk

Inteligencja, klasa średnia, mieszczaństwo, nowe mieszczaństwo – kto zajmuje najważniejszą pozycję w polskiej kulturze? Kto ma największy wpływ na kształtowanie społecznego imaginarium i dominujące dyskursy w polskiej debacie publicznej? Czy nadal jest to inteligencja, czy też mamy do czynienia z jej schyłkiem i wyłanianiem się ery post-inteligenckiej, naznaczonej walkami o wpływy i prawomocne wzory uczestnictwa w kulturze i przestrzeni publicznej nowych zbiorowych tożsamości? Jak w kontekście tych procesów interpretować antyelitarną retorykę obozu władzy? I jak odczytywać deklaracje i manifesty ruchów obywatelskich, od Obywateli Kultury po Kulturę Niepodległą?

➤ to kolejne spotkanie z cyklu debat odbywających się w całej Polsce przed Forum Przyszłości Kultury 2017, które zaplanowane jest na 18 i 19 listopada w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

➤ organizatorzy: Teatr Powszechny w Warszawie we współpracy z tygodnikiem „POLITYKA”.

Powrót

Zobacz też