11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Głos sprzeciwu / warsztaty / vol. 3

25 września 2017 r. godz. 19:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)

Podczas warsztatów poćwiczymy wydobywanie głosu. Niedoskonałego, doskonale naszego. Nauczymy się jak krzyczeć głośno i zdrowo. Razem odkryjemy siłę współbrzmienia, siłę głosu sprzeciwu wobec wszelkiej opresji.

Zajęcia z Edką Jarząb. Bezpłatne, dla wszystkich bez względu na wiek czy umiejętności.

Odbędą się 3 zajęcia w Stole Powszechnym, można przyjść na jedne, można na wszystkie. Zajęcia w trzy poniedziałki września: 11, 18 i 25 września.

Edka Jarząb - uczyła się metody „głębokiego słuchania“ u Pauline Oliveiros, indyjskiego systemu hindustani raga u Anupa Mishry w Waranasi, technik scenicznych u Davida Mossa w Institute of Living Voice i wielu wielu innych rzeczy, od wielu ludzi. Organizuje spacery dźwiękowe, warsztaty oraz rozgrzewki przed demonstracjami ulicznymi. Interesuje się głosem, jako pomostem między sferą publiczną a prywatną. Słuchaniem, śpiewem i improwizacją jako praktyką oporu. Występowała z Chórem Eksperymentalnym Seana Palmera. Obecnie pracuje z grupą improwizatorek SYRENY, która spotyka się regularnie na skłocie Syrena. Grupa występowała m.in.: w Ośrodku Teatralnym Węgajty. Przygotowywała wydarzenia dla A-I-R Laboratory CSW w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Brutażu i CurieCity Varsovie. Prowadzi regularne spotkania „Głos i odgłos” w Stole Powszechnym. Brała udział w wystawie „Post-peace” w Württembergischer Kunstverein w Stutgarcie. Współpracowała z Sharon Lockhart przygotowując muzycznie scenę filmu prezentowanego w Pawilonie Polskim na Biennale w Wenecji. Jest autorką tekstu o kobiecym głosie w przestrzeni publicznej: https://issuu.com/air-laboratory/docs/warsoundwarszawa_cca_ujazdowski_cas.

Powrót

Zobacz też