11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Otwarcie wystawy Anety Mlaś -Touanda

2 października 2017 r. godz. 19:00

do widzenia do jutra ul. Królowej Aldony 17

Zapraszamy państwa do nas na pięterko 02.10.2017r. na otwarcie wystawy prac Anety Mlaś "Touanda". Adres oczywiście ten co zwykle, ul. Królowej Aldony 17 w Warszawie.

Zapraszamy na spotkanie z artystką , której prac nie da się pomylić z żadnymi innym. Prace Touandy są dopracowane w szczególe, a równocześnie pełne ekspresji i dekoracyjne. Cieszą oko rysunkową strukturą i dodanym do niej kolorem, który działa intrygująco na widza.


Aneta Mlaś – pseudonim artystyczny Touanda. Rocznik 80. Urodzona w Katowicach, od 12 lat mieszka i tworzy w Tychach. Uprawia rysunek, ilustrację i projektowanie graficzne. Posiada certyfikat MEN z grafiki użytkowej. W wolnych chwilach pisze wiersze. Członek Stowarzyszenia Twórców Kultury w Tychach. Prowadzi Klub Twórców Sztuki „Paleta” przy Klubie „Orion” TSM Oskard w Tychach. Ilustrowała tomik poezji i prozy poetyckiej "Odmierzona dawka normalności" (Sosnowiec 2013), w którym też debiutowała wierszem „Wśród kropel”. Jej wiersze oraz fotografie znalazły się w międzynarodowej antologii prozy, poezji i fotografii „Pociąg naszego wieku” (Wydawnictwo Literacka PKP-Jazda, 2015). Jej rysunki i grafiki były publikowane w specjalnym wydaniu magazynu internetowego MEGA*ZINE LOST&FOUND ( 2014 rok) oraz kwartalniku literacko-artystycznym "sZAFa" (2013 rok). Współorganizatorka wystaw, spotkań poetycko-artystycznych w Tychach. Tworzy za pomocą tuszu, cienkopisów, pisaków. Dbałość o detale, specyficzny styl kreski, zamiłowanie do secesyjnych oraz steampunkowym form, sprawiły, że jej prace cieszą się coraz większą popularnością. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, m in.: w Łodzi, Kętrzynie, Warszawie, Katowicach. Laureatka kilku nagród i wyróżnień z dziedziny rysunku i poezji. Wybrana Talentem Lipca 2014 w konkursie organizowanym przez Qadrans Kultury oraz portal artystyczny talent.pl. Współpracuje z kilkoma internetowymi galeriami sztuki, a jej rysunki znajdują swoich właścicieli w kraju i zagranicą. Rysunek uważa za najlepszy środek, za pomocą którego przekazuje emocje, stany i procesy wewnętrzne. Od kilku lat zajmuje się również projektowaniem i wykonywaniem wisiorów i broszek z miniaturkami swoich najpopularniejszych rysunków.

Powrót

Zobacz też