11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Podnoszę z ziemi kamień, robię z niego wszystko / vol. 5

24 czerwca 2017 r. godz. 12:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)

Dźwięk słychać, dźwięk widać
Dźwiękowe zabawy z wodą, piachem, ziarnami ryżu. Podczas tych zajęć próbujemy doświadczyć dźwięku jako drgania, które może wywoływać, organizować obrazy nie tylko w naszym mózgu, ale również poza nami (doświadczenia cymetyczne). Słuchamy delikatnych dźwięków delikatnych materii, obserwujemy oddziaływania dźwieku na materię. Bawiąc się ćwiczymy uważność, jesteśmy bardziej wrażliwi na nasz świat, pobudzamy umysł ku badaniu rzeczywistości.

_______________________________

Cotygodniowe zajęcia muzyczne i plastyczne dla dzieci w których podstawą jest uważność na siebie i związki z innymi, otaczającym światem, który okazuje się całkiem bliski, który okazuje się domem, naturalnym środowiskiem życia. Prowadzący - Piotr Dąbrowski odwołuje się do najprostszych doświadczeń związanych ze sztuką muzyczną i plastyczną, czasem sztuką opisu zachwytu tym co dostrzeżone, odkryte. Między innymi planowane są zajęcia z poszukiwania dźwięków z przedmiotów codziennego użytku, tworzenia nieistniejących jeszcze słów, budowania rzeźb z papieru i tekturowych rurek.

Prowadzenie:
Piotr Dąbrowski - perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich, członek Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Jest aktywnym perkusjonistą działającym na polu muzyki improwizowanej. Korzysta także z przedmiotów, które rzadko kojarzą się z muzyką. Autor muzyki do spektaklu tanecznego „Niepoważnie kobiece”, współtwórca muzyki do „Tyki-dusze-nar-Europa”, z Rayem Dickaty współtworzył muzykę do „Czy to jest Europa?”.Współpracuje muzycznie z WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA, Zebry A Mit, Rayem Dickay, Wojciechem Więckowskim, Wojciechem Traczykiem, Iwoną Jędruch, Maciejem Cierlińskim, Goo Ba, Szymonem Tarkowskim, Antoniną Nowacką. Miał przyjemność współpracować z: Wojciechem Kwapisińskim, Mieczysławem Litwińskim, (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem tworząc duet LUV, Patrykiem Zakrockim, Yerba Mater, Meritum, Wiosna, Bindu Duo.

wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / kontakt: duszynska.magda@gmail.com

Powrót

Zobacz też