11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Self De-dance: warsztaty ruchowo-taneczne

2 czerwca 2017 r. godz. 19:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)

Zapraszamy na kolejny cykl warsztatów ruchowo-tanecznych w Stole Powszechnym! W czerwcu spotykamy się na zajęciach Self De-Dance z Łukaszem Wójcickim, a potem przed nami jeszcze jeden cykl lipcowy z Aleksandrą Bożek-Muszyńską!

Zajęcia "Self De­Dance" to interdyscyplinarne przedsięwzięcie łączące w sobie przede wszystkim taniec ze sztukami walk, a także teatr, pracę z ciałem i performance. "Self De­Dance" jest grą słów, która zawiera w sobie pojęcie "samoobrony" (self-­defense) i tańca (dance). Jest autorską taneczno­-sportową techniką/metodą formalnej pracy z ciałem, z performatyką sztuk walk i tańcem. Jest programem, który czerpie z technik tańca współczesnego (m.in. kontakt improwizacja, partnering) i sztuk walk oraz treningu funkcjonalnego oraz technik "animal flow" i "primitive move".

Nie jest to taneczna sztuka walki jak Capoiera, gdzie konkretne techniki wykonuje się w rytm muzki w rytualnym tańcu-walce, ale performatywna metada pracy z ciałem wykorzystująca elementy świadomości ciała zaczerpnięte ze sztuk walk i tańca ("archaicznego" i współczesnego), mimiczne znaki ciała i jego rytmikę. Ważnym elementem zajęć są również ćwiczenia izo- i pliometryczne, mające na celu wzmocnienie mięśni i rozwinięcie eksplozywnośći ruchu.

Będziemy pracować nad:

świadomością ciała
mięśniami wewnętrznymi
równowagą i stabilizacją
sprawnością ruchową
mobilnością i gibkością
orientacją ciała w przestrzeni
wzajemnością w ruchu
wyobraźnią ruchową
technikami wybranych sztuk walk
(m.in. Taekwon-do, Karate, Wing Chun, Muay Thai, Escrima)

Zajęcia poprowadzi Łukasz Wójcicki - aktywny performer/aktor, instruktor samoobrony i trener autorskiego stylu walki Queer Fight, łączącego sporty walk formuły K1 z walką uliczną i samoobroną. Od kilkunastu lat zajmuje się teatrem i sztukami walk, od niedawna tańcem współczesnym i świadomą pracą z ciałem. Intensywne treningi sztuk i sportów walk oraz nowoczesnych odmian tańca skłoniły go do głębszego przyjrzenia się tym dwóm formom pracy z ciałem i zainspirowały do szukania wspólnego korzenia tańca i sztuk walk, jako uniwersalnej techniki pracy z ciałem, jego świadomością i performatyką. Jako osoba zajmująca się sztukami walk ma potrzebę szerszego eksplorowania pracy z ciałem w rejony bardziej wyobrażeniowe, co daje taniec. Jako tancerz, szuka formalnych granic mozliwości ciała, co umozliwia trening sztuk walk.

Warsztaty odbywać się będą w Stole Powszechnym od 2 do 23 czerwca 2017 w każdy piątek w godz. 19.00-20.30.

Wstęp na zajęcia jest wolny, liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: duszynska.magda@gmail.com


Warsztaty ruchowo-taneczne w Stole Powszechnym realizowane są w ramach Azylu Warszawa - przy wsparciu finansowym Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do m.st. Warszawy do 2022 roku, projektu “Przyjęcia!”.

Powrót

Zobacz też