11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Świat zmysłów /dla najmłodszych/

4 czerwca 2017 r. godz. 12:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)

Świat zmysłów to zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat i ich opiekunów.
Twórczość i kreatywność to naturalne cechy każdego młodego człowieka. Dzięki wrodzonej ciekawości otaczającego świata i obecnych w nim zjawisk dzieci nieustannie uczą się i rozwijają. Dlatego tak bardzo lubią wszystkie eksperymenty - ruchowe, werbalne, manualne, chemiczne, fizyczne - dzięki nim rozumieją to, co dzieje się dookoła.
Podczas zajęć uczestnicy przekonają się między innymi, że można napompować balon bez użycia siły płuc i pompki, a także doświadczą wybuchu wulkanu. Wspólnie z rodzicami będą mogły eksplorować bliskość fizyczną opartą o zabawę relacyjną, która wspiera budowanie własnej tożsamości i zaufania w relacji.
Praca przy każdym z eksperymentów to niesamowite wyzwanie i przygoda dla dziecka i rodzica. Wspólne przeżywanie emocji pomaga w budowaniu ciepłej relacji, uczy współpracy i zaufania. Dodatkowo to świetna okazja do spotkań z rówieśnikami, rozmów i nawiązywania nowych znajomości.
Informacje techniczne: na zajęcia proszę zabrać ze sobą dodatkowe luźne ubranie do przebrania.


Prowadzenie:
Katarzyna Burzyńska - psycholog, terapeutka Ruchem Rozwijającym. Praktykuje różne techniki taneczne, wykorzystując je w pracy z kolektywem artystycznym SzurSure. Eksploruje ruch jako alternatywną formę komunikacji i narzędzie wykorzystywane w rozwoju. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywa od wielu lat. Począwszy od lekcji tańca przez zajęcia arteterapii i bajkoterapii na oddziale onkologicznym po pracę w przedszkolu, gdzie wspieram terapeutycznie dzieci z zaburzeniami rozwoju i trudnymi zachowaniami.

Magda Smosarska - psycholog, trener, terapeuta Ruchem Rozwijającym. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała współprowadząc treningi umiejętności społecznych oraz zajęcia bajkoterapii w gabinecie psychologiczno-pedagogicznym. Obecnie towarzyszy rocznemu synowi w eksplorowaniu otoczenia i zdobywaniu wiedzy o świecie, fascynując się jednocześnie rozwojem i możliwościami dziecięcego umysłu.

wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / kontakt: katarzyna.sz.burzynska@gmail.com

Powrót

Zobacz też