11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Bardziej w poprzek vol. 1 / Miami

10 czerwca 2017 r. godz. 21:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)

Pomyśleliśmy, żeby się spotkać w jakimś nowym miejscu. Wyjechać z Warszawy. Zobaczyć, czy nie widać nas gdzieś indziej.
Zaczynamy w Miami, choć może niezbyt interesuje nas samo miasto jako takie, a bardziej idea miejsca, które nazwaliśmy tak na własny użytek. Miejsca będącego rodzajem mglistego, niewygodnego rewersu, który może być bliżej, niż się wydaje, wystarczająco pojemnego semantycznie, by każdy z nas odnalazł w nim własne ścieżki i zaliczył własne upadki. Spróbujemy się w nim spotkać. Poimprowizować. Poszukać wspólnego języka.

Performans: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Liwia Bargieł, Łukasz Wójcicki, Joanna Żurawska-Federowicz
Muzyka: Ray Dickaty, Sebastian Mac
Scenografia: Monika Skomra, Sylwia Walczowska
Tekst: Grzegorz Ryczywolski

Wstęp wolny

uwaga!
performans odbędzie się na dziedzińcu Teatru Powszechnego

---

"Bardziej w poprzek" to platforma spotkań dla artystów różnych dyscyplin: muzyków, poetów, artystów wizualnych, tancerzy i performerów. Do każdej z odsłon projektu zapraszamy innych wykonawców, za każdym razem przyglądamy się tekstom innego współczesnego autora/autorki. Rezultatem jest spektakl improwizowany. To, co się dzieje podczas wydarzenia, w decydującej mierze opiera się na intuicji improwizatorów - na tym, jak rozumieją oni tekst i jak oddziałują na siebie na scenie.

Zapraszamy aktorów, tancerzy, muzyków, artystów wizualnych, poetów, do udziału w kolejnych odsłonach projektu. Chcemy wymienić się inspiracjami i zastanowić nad potencjalnymi możliwościami kolaboracji.

Projekt dofinansowany ze środków m.st. Warszawa.

Powrót

Zobacz też