Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)
11 marca o 15.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu rozmów o męskości. Tym razem porozmawiamy o emanacjach męskości, o tym, jak rozumiemy męskość i czym ona dla nas jest. Zastanowimy się, w jaki sposób budujemy swoją "męską" tożsamość i z czego czerpiemy materiał do jej budowy. Czy hasło "prawdziwy mężczyzna" znaczy dla nas to samo i czym ten "prawdziwy mężczyzna" jest. Czy sfeminizowany mężczyzna to nadal "mężczyzna"? Kto i dlaczego potrzebuje pojęcia "męskości" i co ono nam daje. Te, i pewnie wiele innych nieprzywidzianych tu zagadnień dotyczących męskiej tożsamości, spróbujemy sobie omówić na najbliższym spotkaniu.
#porozmawiajmyomeskosci
Co dwa tygodnie w sobotnie popołudnia spotykamy się w Stole Powszechnym, aby we wspólnym gronie podyskutować na temat męskości i bycia mężczyzną: czym to jest dla nas, co oznacza, jak buduje naszą tożsamość i jak wpływa na rozumienie świata.
Jako punkt wyjścia do naszych dyskusji służą nam co tydzień inne teksty kultury, w których pojawia się męskość, maskulinizm, patriarchat czy społeczne role mężczyzny. Sięgamy do przeróżnych tekstów: od biblijnych i konfucjańskich przez socjologiczne i akademickie do tekstów kapel punkowych i publicystyki.
Próbujemy wspólnie się zastanowić nad dzisiejszym znaczeniem słowa „mężczyzna”, nad zjawiskiem tzw. „kryzysu męskości” i nad ostatnio coraz bardziej popularnym zwrotem: „nowy wzorzec męskości”. Rozmawiamy również o męskich przywilejach, o stereotypach i uprzedzeniach dotyczących płci.
Na każdym spotkaniu proponujemy Wam tekst lub kilka tekstów do przeczytania, które będą przyczynkiem do naszej rozmowy.
Nie oznacza to jednak, że jeśli osoba nie przeczytała materiałów, to nie może przyjść. Nie, wszystkie osoby są mile widziane.
Zapraszamy mężczyzn, kobiety, osoby queer i osoby z doświadczeniem bycia mężczyzną, bez względu na wiek, sprawność, tożsamość, orientację czy pochodzenie.
Spotkania realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Głosy Przeciw Przemocy.