POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 20:10 (ulica Zwycięzców)
50 aktualna temperatura 0 °C
ciśnienie 1022 hPa pm2.5 30 μg/m3
dobre powietrze wilgotność 68% pm10 42 μg/m3

Narysowałam więcej niż tu widać

26 lutego 2017 r. godz. 19:00

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera (ul. Jana Zamoyskiego 20)

Jak działa pamięć, co pamiętamy, o czym zapominamy? Jak ze skrawków pamięci i wspomnień odtworzyć znajome miejsca, ludzi, emocje? Impulsem do stworzenia spektaklu stały się wydarzenia ostatniego roku związane z przybywaniem do Europy uchodźców i z reakcjami naszego społeczeństwa na ten fenomen. Jak to się stało, że zapomnieliśmy, że sami byliśmy uchodźcami, musieliśmy uciekać przed wojną czy prześladowaniami? Inspiracją do pracy wielopokoleniowej grupy Strefy WolnoSłowej, w której spotkali się uchodźcy, migranci i Polacy była książka „Pamiętam, że…” Georges’a Pereca, fragmentaryczna opowieść o Paryżu, przywołująca wspomnienia, drobne zdarzenia z życia codziennego, miejsca i historie, których nie znajdziemy w podręcznikach historii, ale które w istotny sposób tworzyły tkankę codzienności.

Z opowieści uczestników warsztatów Strefy Wolnosłowej wyłania się mnogość obrazów opisujących historię lat powojennych z perspektywy osób pochodzenia polskiego oraz tych, które przybyły do Polski w poszukiwaniu lepszego życia, miłości, uciekając przed wojną i prześladowaniami.

Małe historie przeplatają się z wydarzeniami z wielkiej historii, a widz zostaje zaproszony do ułożenia tej rozsypanej układanki w swój atlas, gdzie sam zdecyduje, które z wydarzeń i obrazów są najistotniejsze w opisie dzisiejszego świata.

Występują: Teresa Ferraris, Viera Hres, Anton Snotau, Veranika Los, Jolanta Pacewicz, Barbara Bernard, Ivan Diaz, Aliaksandra Shapialevich, Izabella Pietura, Kamilla Tantasheva, Barbara Herman, Alma Sarahi, Tashi Woetsang, Yona Aloewie, Diah Anggraini Martin, Małgorzata Zagajewska, Elżbieta Mazur, Justyna Laskowska-Otwinowska, Yu Koyanagi, Vita Shkaraban, Mamadou Ba, Andrzej Krzymowski, Magdalena Derrien, Marta Szepietowska, Bartłomiej Smoleński, Magdalena Zawadzka, Karolina Soja, Iryna Kovalchuk, Maria Roguska, Bogdan Melniczuk, Tatiana Roslyak, Jerzy Mańkut, Reza Samadzadeh

Reżyseria: Alicja Borkowska
Opieka artystyczna: Paweł Łysak
Teksty: Tomasz Gromadka, Katarzyna Mazur, Artur Pałyga,
Przemysław Pilarski
Muzyka: Ray Dickaty i Piotr Melech
Choreografia: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Katarzyna Stefanowicz
Wizualizacje: Maria Porzyc
Produkcja: Weronika Chinowska, Magdalena Duszyńska-Łysak

Gramy 26. i 27. lutego o 19.00 na Małej Scenie Teatru Powszechnego!

➤ cena biletu:
25 zł
➤ informacja i rezerwacje:
22 818 25 16, kasa@powszechny.com
➤ sprzedaż on-line:

http://www.powszechny.com/rezerwacja/termin.html?id=204

Powrót

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram dla bliskiej osoby