Centrum Terapii i Kreatywności ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 51 U-6
Malowanie na jedwabiu to warsztat, podczas którego uczestnicy poznają unikatową technikę malowania na jedwabiu. Jedwab jest jednym z najstarszych podłoży malarskich związany był głównie ze sztuką orientalną, a szczególnie z kulturą dawnych Chin i Japonii, gdzie stanowił podłoże min. dla kaligrafii i monochromatycznych obrazów.
Na zajęciach będziemy malować profesjonalnymi utrwalanymi parowo barwnikami na 100% naturalnym jedwabiu o splocie habotai. W trakcie pierwszych warsztatów będziemy korzystać z gotowych wzorów tworząc obrazy na ramkach. Przekonamy się z jaką łatwością można nakładać barwniki i mieszać kolory odczuwając satysfakcję płynącą z tworzenia pracy plastycznej oraz wyrażania siebie i swoich emocji i myśli bez oceniania efektów. Wystarczy zrelaksować się i ponieść fantazji.
Malowanie na jedwabiu to technika która uczy precyzji, pozwala wyciszyć się, sprzyja kontemplacji. Uczy także akceptacji przypadku, tego, że nie wszystko w obrazie można i trzeba zaplanować, że warto podążać za tym co się dzieje tu i teraz.
W programie warsztatu jest także wystawa prac prowadzącej zajęcia.
Warsztat poprowadzi Dorota Wójcik, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Cena udziału w warsztacie: 60 zł.
Więcej informacji o warsztacie: http://ctik.pl/malowanie-jedwabiu-wystawa/
Regulamin udziału w warsztatach: http://ctik.pl/regulamin-udzialu-warsztatach/
