11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Przydatne informacje

Termin

Wybory do sejmu i senatu Rzeczypospolitej Polskiej odbywają się 9 października 2011 roku. W tym dniu lokale wyborcze otwarte będą od godz. 7:00 do godz. 21:00.

Głosowania w miejscu pobytu w dniu wyborów

  • Wyborca niepełnosprawny, na jego pisemny wniosek wniesiony do urzędu dzielnicy najpóźniej do dnia 26 września 2011, jest dopisywany do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania spośród obwodów głosowania dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

  • Wyborca przebywający czasowo na obszarze gminy w okresie obejmującym dzień wyborów jest dopisywany do spisu wyborców, na jego pisemny wniosek wniesiony do urzędu dzielnicy najpóźniej do dnia 4 października 2011.

  • Wyborca zmieniający miejsce pobytu przed dniem wyborów otrzymuje na wniosek zgłoszony pisemnie, zaświadczenie o prawie do głosowania w miejscu pobytu w dniu wyborów. Zaświadczenia o prawie do głosowania w miejscu pobytu wydawane będą do dnia 7 października 2011 roku.

Zgłoszenia należy dokonać w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe przy ulicy Grochowskiej 274:
  • dopisywanie się do spisu wyborców w pokoju nr 12 (parter)
  • wydawanie zaświadczeń o prawie do głosowania w miejscu pobytu w dniu wyborów: stanowiska Ewidencji Ludności (należy pobrać numerek "E")

Osoby niepełnosprawne i seniorzy po 75 roku życia

  • Informacja Państwowej Komisji Wyborczej o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych w wyborach do sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 9 października 2011 roku [pobierz].

  • Informacja o miejscach i czasie składania wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania w urzędach dzielnic m.st. Warszawy [pobierz].

  • Informacja na temat miejsc w których wyborcy o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mogą zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego oraz numery telefonów w urzędach dzielnic pod którymi udzielana będzie pomoc [pobierz].