11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3

Społeczna kampania - dietetyczna mania Naturhouse!

Centra Dietetyczne Naturhouse, w tym nasze Centrum na Saskiej Kępie, systematycznie organizuje kampanie społeczne, których celem jest zwrócenie uwagi na to, jak istotny jest zdrowy sposób żywienia. Jako eksperci w reedukacji żywieniowej za sprawą ogólnopolskich akcji przypominamy osobom, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze, że nie są same! Zawsze mogą zgłosić się do specjalisty, który pomoże im dokonać prawdziwej, zdrowej rewolucji w jadłospisie.

Nasze kampanie społeczne

Jedną z największych kampanii, której byliśmy organizatorami była Ogólnopolska Akcja "Uwaga Nadwaga!". Trwała ona od 17 września do 30 listopada 2012 roku. Tę niezwykłą kampanię społeczną, realizowaną przez naszą firmę pod hasłem "Zdrowy sposób odżywiania, to najlepszy sposób odchudzania" objął swym patronatem Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny. Patronami medialnymi byli: wp.pl, dobra mama.pl wieszjak.pl, fitness.wp.pl, Echo miasta, Claudia. O reedukacji żywieniowej rozmowy toczyły się również w "Dzień dobry TVN" "Pytaniu na śniadanie TVP", na łamach Echa miasta, Wysokich obcasów czy Zwierciadła. Naszym celem było dotarcie do największej liczy osób borykających się z problemem nadmiernej masy ciała. Złe nawyki żywieniowe są przyczyną nadwagi i otyłości - prawdziwej epidemii naszych czasów - oraz innych groźnych chorób, jak na przykład cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, a nawet niektóre nowotwory.

W ramach wspomnianej kampanii edukacyjnej nasze Centrum Naturhouse Saska Kępa zostało zaproszone do przeprowadzenia prelekcji w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej nr 2 w Warszawie. Słuchaczami były dzieci z przyszpitalnej szkoły, którym dietetyk mgr Sylwia Snopek wyjaśniała, na czym polega zdrowa dieta oraz jak należy komponować posiłki, by były nie tylko smaczne, ale przede wszystkim bogate w składniki odżywcze.

Kolejną akcją prospołeczną organizowaną przez Centra Dietetyczne Naturhouse była Ogólnopolska Kampania "Specjaliści poszukiwani". Patronat honorowy nad akcją objęli: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny oraz Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera. Trwała ona od 1 marca do 31 kwietnia 2013 roku. Tym razem skupiliśmy się na dotarciu do pracodawców oraz pracowników. W szczególności zwracaliśmy uwagę na edukację w firmach i instytucjach, gdyż w pracy spędzamy połowę aktywnego dnia, gdzie musimy wykazać się energią, kreatywnością, skupieniem, precyzją, a nawet siłą. Aby w pełni efektywnie wykonywać powierzone zadania, konieczne jest odpowiednie odżywienie organizmu. Niestety statystyki pokazują, że Polacy nie wiedzą, jak zorganizować właściwe żywienie w pracy. W ramach kampanii można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetycznych oraz pomiarów tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie. Można było także zaprosić dietetyka do swojego miejsca pracy, gdzie przeprowadzone były spotkania informacyjne. Zainteresowane firmy otrzymywały cenne materiały merytoryczne dla swoich pracowników oraz zaproszenia na indywidualne konsultacje z dietetykiem w naszym Centrum.

Smukła sylwetka lastminute!

22 maja - w Europejski Dzień Walki z Otyłością - wystartowaliśmy z akcją promocyjną "Smukła sylwetka lastminute", która potrwa do końca sierpnia. Zachęcamy więc do skorzystania z bezpłatnej konsultacji z naszym dietetykiem. Może właśnie tego lata "dieta w akcji w czasie wakacji" przebiegnie Państwu pod troskliwą opieką specjalistów Naturhouse Saska Kępa? Zapraszamy!


Autorem tekstu jest
Centrum Dietetyczne Naturhouse Saska Kępa.
al. Waszyngtona 44


Czytelnicy, którzy zgłoszą się w ciągu 3 dni (tel, mail, osobiście) i podadzą hasło "Saska Kępa z pasją" Centrum Dietetyczne Naturhouse przygotowało niespodziankę:
Zaproszenie na bezpłatną konsultację z dietetykiem, a każdy kto zapisze się na kurację otrzyma po pierwszej wizycie książkę "Gotuj zdrowo i ze smakiem" - bestseller kulinarny Naturhouse.