Genewska to długa, ponad 400-metrowa, ulica składająca się z dwóch części: południowej (250 m), która łączy ulicę Wersalską z okolicami
Skweru Ryskiego, oraz północnej (150 m) zaczynającej się po drugiej stronie skweru i dochodzącej do ulicy
Zakopiańskiej. Obydwie części nie przecinają innych ulic.
W latach 1974-1991 północny odcinek nosił nazwę Teherańska. Nazwa ulicy pochodzi od Genewy – drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta Szwajcarii, stolicy francuskojęzycznego kantonu Genewa.
Pierwotnie ulica była w całości przejezdna. Do podziału na dwie części doszło w latach 70. w związku z budową filarów estakad biegnących ponad Trasą Łazienkowską. Odcinek biegnący od Wersalskiej zachował swoją nazwę, a drugi fragment dochodzący do Zakopiańskiej został przemianowany na Teherańską. Niektóre plany miasta odnotowały także ulicę Wąchocka, która przejęła analogiczny fragment Bajońskiej.
Infrastruktura Całkowita długość ulicy wynosi 400 metrów. Przez Genewską nie przebiegają trasy komunikacji miejskiej ani ścieżki rowerowe. Zakres numerów 1-40.
Najważniejsze obiekty Nr 9, 10 i 15 – funkcjonalistyczne domy wybudowane w latach 1936-1937 (projekty: Józefa Łowińskiego, Maksymiliana Goldberga i Hipolita Rutkowskiego, oraz Hieronima Karpowicza.
Nr 16 – Biuro Radcy Handlowego Ambasady Królestwa Hiszpanii.
Nr 27 – Niepubliczne Przedszkole "Przedszkole-Leśne"
Nr 32 i 34 – funkcjonalistyczne domy z 1936 roku (projekty: M. Szpikowski i S. Zalewski)
Nr 38 – willa Bronisława Kopczyńskiego wybudowana w stylu modernizmu historycznego w 1934 roku według projektu Remigiusza Ostoi-Chodkowskiego.