POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 01:50 (ulica Zwycięzców)
76 aktualna temperatura -5 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 57 μg/m3
zła jakość powietrza wilgotność 73% pm10 92 μg/m3
niedziela , 25 października 2015 r. , Liza Zaproponuj newsa!

Otwarcie mostu Łazienkowskiego już wkrótce

W następnym tygodniu zostanie otwarty Most Łazienkowski. Zakończyło się właśnie układanie ostatniej warstwy nawierzchni. Podawany już wcześniej termin otwarcia mostu pozostaje bez zmian – przeprawa zostanie otwarta do 31 października 2015 roku.

Ostatnia warstwa asfaltu, tzw. ścieralna, została ułożona na jezdni w kierunku Saskiej Kępy. W minionym tygodniu takie prace przeprowadzono w kierunku centrum. Rozpoczęto również malowanie oznakowania poziomego. Koszt naprawy mostu Łazienkowskiego wyniósł 100 mln złotych.

Wyłączenie z ruchu mostu Łazienkowskiego, które nastąpiło w wyniku pożaru w lutym tego roku, spowodowało olbrzymie utrudnienia komunikacyjne. Korzystało z niego ok. 100 tys. pojazdów dziennie. Ekspertyza wykazała, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana konstrukcji mostu.

Wcześniej na stalowej konstrukcji została ułożona izolacja i asfalt lany. Ustawiono też barierki (w tym bariery linowe) oraz latarnie – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Tagi: 31 Paździenika 2015, Most Łazienkowski, Otwarcie, Zarząd Dróg Miejskich,

Zobacz również
Łazienkowska dostępna dla rowerzystów i pieszych! Kładka na moście została oficjalnie otwarta!

Łazienkowska dostępna dla rowerzystów i pieszych! Kładka na moście została oficjalnie otwarta!

niedziela, 20.08.2017 66

Przeprawa przez ruchliwy most Łazienkowski była nie lada wyczynem zarówno dla pieszych, jak i warszawskich rowerzystów. Od teraz warszawiacy mogą korzystać z wygodnej kładki, by przejechać przez Wisłę. [...]

Uroczyste otwarcie zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich

Uroczyste otwarcie zaułka Marii i Aleksandra Żabczyńskich

środa, 28.06.2017 56

W ubiegłą środę, czyli 21 czerwca, o godzinie o 18 przy ulicy Walecznych 1 miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Po dwóch latach zaciekłych starań, ten uroczy zaułek nazwano imieniem Marii i Aleksandra Żabczyńskiech, czyli pary utalentowanych saskokępskich aktorów. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy