POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 13:10 (ulica Zwycięzców)
57 aktualna temperatura -4 °C
ciśnienie 1026 hPa pm2.5 37 μg/m3
powietrze bywało lepsze wilgotność 57% pm10 55 μg/m3
piątek , 11 września 2015 r. , Liza Zaproponuj newsa!

Kolejna edycja Festynu pod Dębem

W sobotę 12 września w ogrodzie Jordanowskim przy ul. Nobla 18 odbędzie się Festyn pod Dębem na wiślanej Kępie. W programie przewidziane są różne atrakcje dla dzieci, m.in. animacja, wystawa komiksowa, „nadwiślańska potańcówka”.

Animacja dla dzieci rozpocznie się o godz. 11 i potrwa półtorej godziny. Podczas zajęć animacyjnych dzieci poznają zwyczaje flisackie, usłyszą tradycyjną muzykę znad Wisły graną na różnych instrumentach, z także zatańczą wokół Dębu Saskiego Juniora. Animację poprowadzi Malina Sarnowska, udział wezmą również Katarzyna Żytomirska, Mateusz Kowalski i Kazimierz Nitkiewicz. W przerwie na dzieci będzie czekał poczęstunek w bufecie owocowym.

Przed animacją będzie można obejrzeć wystawę komiksową o Saskiej Kępie i Królu Auguście III Sasie, a także zapisać się do Klubu pod Dębem. Po animacji dzieci obejmą pieczę nad Dębem na kolejny rok oraz wspólnie uporządkują teren wokół Dębu Saskiego Juniora.

W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w lokalnym budynku Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Festyn jest organizowany przez Fundację KOS we współpracy z Centrum Promocji Kultury Praga-Południe oraz Stowarzyszeniem Ładna Kępa.

Tagi: Fundacja Kos, Ladna Kępa,

Zobacz również
Mamy kolejny zabytek na Saskiej Kępie!

Mamy kolejny zabytek na Saskiej Kępie!

środa, 30.08.2017 129

Willa Rotsteinów znajdująca się przy ulicy Krynicznej 6 powiększyła listę saskokępskich budynków wpisanych do rejestru zabytków. O tę decyzję skutecznie zabiegały dwie organizację społeczne ŁADna Kępa oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami – Oddział w Warszawie. [...]

Mamy kolejny zabytkowy dom na Saskiej Kępie!

Mamy kolejny zabytkowy dom na Saskiej Kępie!

sobota, 28.01.2017 55

Wybudowany w latach 30. XX wieku, wielorodzinny dom Krzymuskich został oficjalnie wpisany do rejestru zabytków przez wojewódzką konserwator zabytków Panią Barbarę Jezierską. Obiekt ten jest jednym z najbardziej znanych i cenionych budynków modernistycznych przedwojennej Warszawy. Dom Krzymuskich znajduje się przy ulicy Walecznych 12. [...]

Ważne tematy

Dołącz do naszej społeczności

Polecamy: czekoladowy telegram