POMIAR NA ŻYWO dzisiaj, godz 02:40 (ulica Zwycięzców)
50 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1030 hPa pm2.5 30 μg/m3
Bywało lepiej... wilgotność 96% pm10 41 μg/m3
czwartek, 3 września 2015 r. Agnieszka

Wielkie święto wina na Brukselskiej

Wrzesień we francuskich prowincjach to czas winobrania. Z całej Europy do kraju Napoleona zjeżdżają się amatorzy dobrego wina, stęsknieni za smakiem napoju nie bez powodu zwanego nektarem bogów. Les Secrets du Vin postanowiło zarazić tą miłością mieszkańców Saskiej Kępy. 11 września w Centrum Kultury PROM na Brukselskiej 23 odbędzie się wielkie święto wina „Winobranie”.

Bohater jednej z książek amerykańskiego pisarza Neila Gaimana, Spider mówił, że „Istnieją trzy rzeczy i tylko trzy, które mogą złagodzić ból śmiertelności i zaleczyć rany zadane przez życie - Te rzeczy to wino, kobiety i śpiew”. Stosowanie się do tej zasady nie zagwarantuje zapewne nikomu życia łatwego, lecz z pewnością uczyni je przyjemniejszym i bardziej aromatycznym.

Podczas „Winobrania” uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z historią i tradycjami, związanymi ze zbieraniem winogron oraz produkcją wina. W atmosferę galijskich winnic gości wprowadzą fragmenty ze starych francuskich filmów. Na czas imprezy w Centrum Kultury PROM otwarty zostanie taras na dachu.

W trakcie wydarzenia odbędzie się koncert francuskiej grupy CONTREPIANO: Franck Bouchet (kontrabas), Anatoler Zéphir (pianino) oraz Loic Torchon (perkusja).

Punktem kluczowym programu jest oczywiście degustacja win. Goście zasmakują trunków z różnych winnic i szczepów. Wino kosztowane podczas imprezy będzie później dostępne w sprzedaży.

Podczas degustacji nie zabraknie oczywiście przystawek – serów, długodojrzewającej szynki czy past. Wydarzenie uświetni koncertem francuska grupa Contrepiano.
- Kontrabas: Franck Bouchet
- Pianino: Anatoler Zéphir
- Perkusja: Loic Torchon

W cenie karnetu (35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu imprezy) goście otrzymają kupon o wartości 45 zł do wykorzystania w barze. Bilety na wydarzenie można zakupić bezpośrednio u organizatorów lub online.

PROGRAM
  • 18.30–22.00 - animacje artystyczne (Jajkofilm): sceny z fimów starofrancuskich, efekty świetlne
  • 19.00 - powitanie gości przez Dyrektora PROM
  • 19.10 – wprowadzenie do winobrania, francuskich zwyczajach i tradycjach z nim związanych
  • 19.20 – prezentacja win
  • 20.00-21.00 – koncert grupy Contrepiano

Goście mogą pozostać na tarasie do godziny 23.00

Prośba od organizatorów
Na wydarzenie nie należy przychodzić w szpilkach, gdyż podłoże na tarasie PROMu nie nadaje się do chodzenia w takich butach.

Wydarzenie na Facebook

Tagi: Centrum Kultury Prom, Święto Wina, Ulica Brukselska, Winobranie, Klub Kultury Prom

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
PROM Kultury nominowany do tytułu „Dom Kultury Roku 2017”!

PROM Kultury nominowany do tytułu „Dom Kultury Roku 2017”!

wtorek, 23.01.2018 96

Po raz kolejny nasz saskokępski PROM Kultury dostał nominację do tytułu „Dom Kultury Roku 2017”! Plebiscyt trwa do 7 lutego. Serdecznie zachęcamy do głosowania! [...]

Duńska sztuka z polskim akcentem zawitała na Saską Kępę

Duńska sztuka z polskim akcentem zawitała na Saską Kępę

czwartek, 7.09.2017 7

Duńska sztuka z polskim akcentem zawitała na Saską Kępę. Szóstego września Galeria PROM Kultury przy ul. Brukselskiej 23 razem z Duńskim Instytutem Kultury zorganizowała wernisaż wystawy „Jan Holger Jerichau - rzeźba i grafika”. [...]

XII Międzynarodowe Biennale Ceramiki Stowarzyszenia KERAMOS „Kolor”

XII Międzynarodowe Biennale Ceramiki Stowarzyszenia KERAMOS „Kolor”

czwartek, 19.01.2017 5

11 stycznia odbył się wernisaż międzynarodowej wystawy ceramiki Stowarzyszenia Artystów Ceramików Keramos. Otwarcie odbyło się w naszym PROMIE Kultury przy ul. Brukselskiej 23. Wystawę będzie można oglądać do 1 lutego 2017 roku. [...]

Dwa nominowane obiekty z Saskiej Kępy do prestiżowej Nagrody Architektonicznej m.st. Warszawy

Dwa nominowane obiekty z Saskiej Kępy do prestiżowej Nagrody Architektonicznej m.st. Warszawy

środa, 14.12.2016 31

7 grudnia 2016 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagrody Architektonicznej miasta stołecznego Warszawy. Wśród nominowanych były dwa obiekty z naszej Saskiej Kępy: PROM Kultury Saska Kępa oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr. 2 „Jordanek”. [...]

Polecamy: koszulki na każdą okazję