11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 3 września 2015 r. Agnieszka

Wielkie święto wina na Brukselskiej

Wrzesień we francuskich prowincjach to czas winobrania. Z całej Europy do kraju Napoleona zjeżdżają się amatorzy dobrego wina, stęsknieni za smakiem napoju nie bez powodu zwanego nektarem bogów. Les Secrets du Vin postanowiło zarazić tą miłością mieszkańców Saskiej Kępy. 11 września w Centrum Kultury PROM na Brukselskiej 23 odbędzie się wielkie święto wina „Winobranie”.

Bohater jednej z książek amerykańskiego pisarza Neila Gaimana, Spider mówił, że „Istnieją trzy rzeczy i tylko trzy, które mogą złagodzić ból śmiertelności i zaleczyć rany zadane przez życie - Te rzeczy to wino, kobiety i śpiew”. Stosowanie się do tej zasady nie zagwarantuje zapewne nikomu życia łatwego, lecz z pewnością uczyni je przyjemniejszym i bardziej aromatycznym.

Podczas „Winobrania” uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z historią i tradycjami, związanymi ze zbieraniem winogron oraz produkcją wina. W atmosferę galijskich winnic gości wprowadzą fragmenty ze starych francuskich filmów. Na czas imprezy w Centrum Kultury PROM otwarty zostanie taras na dachu.

W trakcie wydarzenia odbędzie się koncert francuskiej grupy CONTREPIANO: Franck Bouchet (kontrabas), Anatoler Zéphir (pianino) oraz Loic Torchon (perkusja).

Punktem kluczowym programu jest oczywiście degustacja win. Goście zasmakują trunków z różnych winnic i szczepów. Wino kosztowane podczas imprezy będzie później dostępne w sprzedaży.

Podczas degustacji nie zabraknie oczywiście przystawek – serów, długodojrzewającej szynki czy past. Wydarzenie uświetni koncertem francuska grupa Contrepiano.
- Kontrabas: Franck Bouchet
- Pianino: Anatoler Zéphir
- Perkusja: Loic Torchon

W cenie karnetu (35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu imprezy) goście otrzymają kupon o wartości 45 zł do wykorzystania w barze. Bilety na wydarzenie można zakupić bezpośrednio u organizatorów lub online.

PROGRAM
  • 18.30–22.00 - animacje artystyczne (Jajkofilm): sceny z fimów starofrancuskich, efekty świetlne
  • 19.00 - powitanie gości przez Dyrektora PROM
  • 19.10 – wprowadzenie do winobrania, francuskich zwyczajach i tradycjach z nim związanych
  • 19.20 – prezentacja win
  • 20.00-21.00 – koncert grupy Contrepiano

Goście mogą pozostać na tarasie do godziny 23.00

Prośba od organizatorów
Na wydarzenie nie należy przychodzić w szpilkach, gdyż podłoże na tarasie PROMu nie nadaje się do chodzenia w takich butach.

Wydarzenie na Facebook

Tagi: Centrum Kultury Prom, Święto Wina, Ulica Brukselska, Winobranie, Klub Kultury Prom

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!
Zobacz również
PROM Kultury wraca po przerwie

PROM Kultury wraca po przerwie

sobota, 27.06.2020 28

4 lipca zostanie ponownie otwarty PROM Kultury przy ulicy Brukselskiej 23. Czekają na nas liczne atrakcje. [...]

Skwer na rogu Lotaryńskiej i Brukselskiej: to tutaj odetchniesz wiosną i latem

Skwer na rogu Lotaryńskiej i Brukselskiej: to tutaj odetchniesz wiosną i latem

wtorek, 14.05.2019

Miejsce dostępne dla wszystkich, z zaplanowaną zielenią i miejscem do odpoczynku – to pierwszy taki projekt na Saskiej Kępie. Skwer na rogu ulic Lotaryńskiej i Brukselskiej, który powstał w ramach budżetu partycypacyjnego, to miejsce idealne na relaks w wielkim mieście. [...]

Charytatywny Koncert Świąteczny w PROMie Kultury Saska Kępa

Charytatywny Koncert Świąteczny w PROMie Kultury Saska Kępa

piątek, 7.12.2018 3

W najbliższą sobotę (8 grudnia) w godz. 15:30-18:00 w PROMie Kultury Saska Kępa odbędzie się świąteczny koncert Orkiestry Społecznej oraz zespołów amatorskich Eksperymentalnej Pracowni Muzycznej STAYnia. [...]

PROM Kultury nominowany do tytułu „Dom Kultury Roku 2017”!

PROM Kultury nominowany do tytułu „Dom Kultury Roku 2017”!

wtorek, 23.01.2018 96

Po raz kolejny nasz saskokępski PROM Kultury dostał nominację do tytułu „Dom Kultury Roku 2017”! Plebiscyt trwa do 7 lutego. Serdecznie zachęcamy do głosowania! [...]

Zobacz też