51 aktualna temperatura 12 °C
ciśnienie 1020 hPa pm2.5 31 μg/m3
Jakość powietrza jest średnia. wilgotność 85% pm10 48 μg/m3
piątek, 21 sierpnia 2015 r. Liza

Sobotnie spacery

W sobotę 22 sierpnia na Pradze Południe odbędą się dwa spacery: po Parku Skaryszewskim i Saskiej Kępie. Oba spacery są bezpłatne.

Spacer po Parku Skaryszewskim rozpocznie się o 11.00 przy rondzie Waszyngtona (obok popiersia I. Paderewskiego). Wycieczka jest organizowana w ramach cyklu „Parki i ogrody Warszawy” przez Muzeum Warszawy. W trakcie spaceru uczestnicy cofną się w czasie i poznają stolicę jako miasto na skraju carskiego imperium. Przewodnicy opowiedzą, kim był projektant parku Franciszek Szanior, i przybliżą cechy jego stylu na przykładach alejek, rzeźb i ogrodów. Spacer potrwa ok. dwóch godzin. Żeby wziąć udział, należy zarejestrować się na stronie organizatora.

O godz. 16.00 pod główną bramą Stadionu Narodowego rozpocznie się kolejny spacer, tym razem po Saskiej Kępie. Podczas spaceru będzie można się dowiedzieć, dla kogo wybudowano stadion na Saskiej Kępie, dlaczego główna ulica nazywa się Francuska, gdzie bronili miasta polscy żołnierze we wrześniu 1939, z kim romansowała Agnieszka Osiecka, a także wielu innych ciekawych faktów. Spotkanie poprowadzi Piotr Kruze – przewodnik z Anegdot Warszawskich.

Wydarzenie na Facebook

Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też