11 aktualna temperatura 7 °C
ciśnienie 1018 hPa pm2.5 7 μg/m3
Wspaniałe powietrze! wilgotność 45% pm10 8 μg/m3
czwartek, 13 sierpnia 2015 r. Liza

Święto Wisły 2015

Tegoroczne Święto Wisły odbędzie się w sobotę 12 września. Wpisze się ono w Międzynarodowy Rok Światła 2015. Wydarzenie upłynie pod hasłem „Święto Wisły pełne gwiazd”: organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, jedną z których będzie „świetlisty orszak”.


12 września w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Święta Wisły. Głównym punktem programu stanie się nocna parada oświetlonych statków, które zaprezentują się w uroczystym orszaku. Przed widownią przepłyną statki, łodzie, promy i kajaki. Dekoracje zbudowane z energooszczędnych LED-ów ozdobią również wybrzeże.

W programie znajdą się opowieści na temat Wisły w wykonaniu dziennikarza i pasjonata żeglarstwa Waldemara Heflicha oraz Karola Wójcickiego z Centrum Nauki Kopernik. O godzinie 21 w Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się pokaz „Światła wody”. Parada statków rozpocznie się godzinę później. O 22.30 będzie można zobaczyć pokaz świetlnych akrobacji ponad powierzchnią wody. Za widownię posłuży bulwar Jana Karskiego pomiędzy Mostem Śląsko-Dąbrowskim a Gdańskim.

Marek Piwowarski, pełnomocnik prezydent m. st. Warszawy do zagospodarowania nadbrzeża Wisły, mówi, że celem święta jest ukoronowanie starań wszystkich osób, które nad co dzień działają nad rzeką. Warto dodać, że warszawskie środowisko wodniackie jest jedną z najprężniej działających na rzecz rozwoju Wisły grup – podkreśla.
Wiesz lub widziałeś coś ciekawego? Napisz do nas!

Zobacz też